Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 03 Апр 2023, 15:55

Ще правим ли втори опит за сбирка това лято :mhihi: ?

Тамън пуснах последния списък с части на моя майстор, в крайна сметка реших да направя смяната на маслото на кутията при него, че разликата в цената при Кроки е двойна :paranoid:
Но после флаша на кутията ще го направя при него :bchug: .

Според зависи как се организираме първият трип за тази година ще е до Гърция в началото на следващия месец :bchug:
После мисля всеки уикенд да хващам на някъде из България
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 03 Апр 2023, 20:17

Don_Diego написа:Ще правим ли втори опит за сбирка това лято :mhihi: ?

То не знам кой опит подред ще е това.

И аз мисля да бръмча тук там до разни забележителности в България. Крушунските водопади ще са от първите дестинации.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 13 Апр 2023, 16:29

Първа цялостна и детайлна баня за сезона :oops:

Вън и вътре всички екстри, без пране на стеллките че ще я карам утре и няма да изсъхнат напълно :lol: . Подхраних кожата на седалките и таблото - готова е за жегите :ok:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 08 Май 2023, 12:06

Вчера времето беше идеално за кабрио, та извадих мойто за малко cafe racing :mhihi:
После видях новия SL и се прибрах подсмърчайки :oops:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 10 Май 2023, 7:15

Don_Diego написа:Вчера времето беше идеално за кабрио, та извадих мойто за малко cafe racing :mhihi:
После видях новия SL и се прибрах подсмърчайки :oops:

Хахах
И аз в този ден карах, първият ден без покрив беше, вдигна над 18 градуса, които са моят личен праг.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2023, 9:46

Стига да е слънчево и сухо става за кабрио :mhihi:
Е89 се справя доста по-добре с вятъра от Е85 и като духа парното и топли на дупето си е направо готино да се кара без таван в студен ден
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 10 Май 2023, 10:18

с вдигнати прозорци и wind deflector ми вееше само на темето (Е85). Карал съм и на 5 градуса - подгрев и парно и все едно си край огъня в гората :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 10 Май 2023, 15:24

Все пак и за таванът не е хубаво при ниски температури да се сгъва/разгъва.

Аз отдавна съм подминал всякакви форми на мазохизъм. Ясно е, че може със зимни шапки, шалове и т.н. Обаче е доста тъпо да се разболяваш за глупости.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2023, 17:03

Между другото най-накрая ще сменя розовите релета за тавана в багажника като вкарам колата в бокса за голямото обслужване :ok:

На студено със свален таван си е атракция, събирам доста палци по пътищата :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 11 Май 2023, 14:56

Отдавана се канех да сменя емблемата отпред. После се отказах , като четох , че за де демонтира трябва да се свали бронята, а и това , че струва 120лв. Е да ама взе , че хвръкна ли откраднаха ли не разбрах. Основата сребристата остана на бронята но надписа изчезна. Взех да търся заместители- "НЕма проблеми" викат "Каква ти трябва предна или задна?" . "Предна казвам", "Ето ти предна 84мм, 20лв." Гепам емблемата и бягам към колата доволен. Да ама за кратко, налагам на мястото бахму по голяма с поне 5мм. от леглото. Преди това с разни пластмасови инструменти изтръгнах основата от бронята. Вярно е пластмасова заварката на тази емблема към бронята. НЕма крадене. Чупи се но не се маха. Почва търсене из и-бей и разни ОЛХ-ве и т.н. Меря с един шублер старата счупената основа на емблемата и гледам 70мм. Търся 70мм. е да ама освен капачки за джанти такива емблеми с размер 70мм няма. БАЖДАМ се у БМВ и питам за емблемата- НЕма проблем казват - 120,60лв. РЪЧАМ няма как трябва да се знае какво карам. Само z4 са с такива 70мм емблеми. Та, не си губете емблемите. Не съм махал бронята, мазах с едно момент лепило прилично на смола и ми е вършило работа. И те така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 11 Май 2023, 16:45

Toва с емблемите съм чел и на други места, че е драма :conf:

Днес ми дойдоха офертите за каското...навсякъде е завишена цената, на която искат да застраховат колата със средно 2к лв. Аз мисля пак да си направя "Каско "Избор"" в SDI и след втората вноска да го прекратя.
За застраховка на 40к излиза около 600лв по-евтино от останалите опции.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 17 Май 2023, 7:11

Аз съжалявам, че я вкарах в движение по-рано с тия дъждове. При вас с твърдите тавани сигурно е ок, но аз предпочитам да не го мокря моя. Реално не се мокри, защото съм го импрегнирал, но все пак идеята е да ме вали инцидентно, а не постоянно.

Два пъти съм я карал... Потенциално трябваше 4 да са. Дразня се... Иначе се пътува много добре с нея, спор няма

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 17 Май 2023, 9:19

Aз изобщо не я вадя в тия дъждове :banghead:
То няма и много време да я карам, че все много работа и задачи ама пак се дразня :lol:

ПП: Оставих преди малко колата в сервиза! За съжаление имам обучения следващите дни и няма да мога да съм на място докато я правят ама поне имам доверие на майстора си :lol: .
Официално от следващия уикенд откривам сезона :lalala:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 17 Май 2023, 21:51

Както казах, аз го открих, ма то па един сезон. И с моторите така се излъгват масово март/април да си направят гражданска и после няма каране от дъжд. Освен ако не си непукист.

Все пак май се вижда една пролука - петък следобед срещу събота целия ден без дъжд.

Аз си пътувам целево с нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 19 Май 2023, 17:28

Взех сериозната приятелка от сервиза :lalala: Направо е нова кола: мотора мърка с 0w40, скоростите влизат и се сменят още по-мазно.
Според майстора съвсем навреме съм я обслужил от-до: водната помпа и термостата са били оригиналните, произведени 2009 :shock: , маслото в скоростите е било доста мътно и кафеникаво, на двигателя смяната дойде на 6100км пробег :lol:
Всички ремъци са в отлично здраве, нищо за правене по окачването, сходимостта е права на струна също така, никакви течове отдолу...май е готова за експлоатация :lalala:
С днешното изваждане и закупените през предходните месеци неща...сумарно една прилична заплата замина само за обслужване :paranoid: :help:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook