Тампони на носачи на мини купър

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.06.2016
Пол: Мъж

Тампони на носачи на мини купър

Мнение от marto_180 » 07 Юни 2016, 15:34

Здравейте :) Тези дни мисля да сменя тампоните на носачите на едно мини 2003г. 1.6 116 к.с. Имам няколко въпроса, заради които си направих регистрация и ще съм много благодарен ако ми помогнете. Първия въпрос е дали да взема тампона заедно със стойката(не знам как се казва) в която е набит или само тампона и да се мъча да го пренабия на преса? Струва ми се, че пренабиването носи риск и може да се повреди стойката и като цяло съм по склонен да го взема заедно с нея и да не се занимавам с глупости. Втория въпрос е лесно ли излиза тампона от носача? Налага ли се свалянето на целия носач и как се избива и набива тампона в него? Предполагам че е гумен отвътре и няма да е много трудно, но все пак да питам за да съм подготвен. И последният въпрос е свързан с кормилната уредба. Става въпрос за луфт във волана. Има свободен ход около 1 см. и се чува някакво чукане при въртене наляво-надясно. Огледах накрайниците, както и пръта на волана и не си личи да е от тях. Възможно ли е от рейката да идва този луфт?
Благодаря предварително :)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.06.2016
Пол: Мъж

Re: Тампони на носачи на мини купър

Мнение от marto_180 » 11 Юни 2016, 20:56

Не е толкова лесно колкото си мислех. Тампоните са хванати за моста с два болта от горната страна и е толкова неудобно, че не можах по никакъв начин да ги сваля. Наложи се да откача целия мост. Извадих ги от носача с малко зор, но набиването на новите не ми се получи. Утре ще търся някой сервиз в който да ми ги набият и ще я сглобявам.

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook