Покупка на Mini Cooper

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Покупка на Mini Cooper

Мнение от numizmat » 26 Юли 2020, 10:29

Здравейте!

Предстои ми да закупя Мини, като целя модела 2004-2007. Кой е най-добрият избор за мотор, какви са им слабите места?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от Мордехай » 26 Юли 2020, 17:45

Жена ми има Мини Кънтримен 2.0 дизел, ръчка, 2013-та. Вече няколко години го кара, не сме го взели нов. За мен е пълен боклук, само двигателят става, всичко друго - не. Много некачествен.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от Alex_P » 27 Юли 2020, 9:17

Здравей,

Първото поколение се произвежда до 2006-та, от 2007-ма е следващото поколение. Имах Cooper (R50) 1.6 бензин, 2006-та с ръчна скоростна кутия. Притежавах я 5 години и като цяло не ми е правила особени проблеми, сменял съм основно консумативи (масла, филтри, съединител, дискове, накладки и т.н.) и една полуоска за 80к пробег. Избягвай автоматиците, защото се чупят много (освен ако не е Cooper S, при който автоматът е по-различен), както и MINI-тата преди фейса (преди 2004-та), защото са с една ужасно чуплива кутия Midland (вгражда се при Rover), при която шансът да се счупи е много голям, като тук отново прави изключение Cooper S, при който си слагат Getrag още от самото начало. При фейслифта започват да слагат Getrag и при Cooper, който е доста по-здрав, но за разлика от Cooper S е 5-степенен.

Слаби места при всички са хидравличните помпи на сервото. При въртене на волана трябва да се чува съвсем леко виене, което е нормално, но ако е по-силно е пред свършване. Пътното поведение е много добро, но вози ужасно... Усещаш всяка неравност, при това бях с 15-ки. Не мога да си представя какво би било със 17-ки рънфлат. Материалите в купето са средно качество, има доста кофти пластмаса на места. Интересен автомобил е, но е скъп за поддръжка и си е изцяло градска кола, багажникът побира точно 2 торби... Според мен ако се взима трябва да е Cooper S, поне като е гарга да е рошава, но си гори стабилно за малка кола (около 12-14 градско).

За следващото поколение знам, че S версиите горят доста масло, но нямам особени наблюдение над тях :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от numizmat » 02 Авг 2020, 9:48

Alex_P написа:Здравей,

Първото поколение се произвежда до 2006-та, от 2007-ма е следващото поколение. Имах Cooper (R50) 1.6 бензин, 2006-та с ръчна скоростна кутия. Притежавах я 5 години и като цяло не ми е правила особени проблеми, сменял съм основно консумативи (масла, филтри, съединител, дискове, накладки и т.н.) и една полуоска за 80к пробег. Избягвай автоматиците, защото се чупят много (освен ако не е Cooper S, при който автоматът е по-различен), както и MINI-тата преди фейса (преди 2004-та), защото са с една ужасно чуплива кутия Midland (вгражда се при Rover), при която шансът да се счупи е много голям, като тук отново прави изключение Cooper S, при който си слагат Getrag още от самото начало. При фейслифта започват да слагат Getrag и при Cooper, който е доста по-здрав, но за разлика от Cooper S е 5-степенен.

Слаби места при всички са хидравличните помпи на сервото. При въртене на волана трябва да се чува съвсем леко виене, което е нормално, но ако е по-силно е пред свършване. Пътното поведение е много добро, но вози ужасно... Усещаш всяка неравност, при това бях с 15-ки. Не мога да си представя какво би било със 17-ки рънфлат. Материалите в купето са средно качество, има доста кофти пластмаса на места. Интересен автомобил е, но е скъп за поддръжка и си е изцяло градска кола, багажникът побира точно 2 торби... Според мен ако се взима трябва да е Cooper S, поне като е гарга да е рошава, но си гори стабилно за малка кола (около 12-14 градско).

За следващото поколение знам, че S версиите горят доста масло, но нямам особени наблюдение над тях :)



Много благодаря за изчерпателния отговор. Другата ми алтернатива е БМВ 120Д, но не искам да си купувам толкова стар дизел. Вариант е разбира се и 46, бензин ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от slatanic » 02 Авг 2020, 10:05

Имам такова около мен.1.6 бензин автомат.Автомата умря скоропостижно.Хидравликата и тя.Вози отвратително.Като цяло и 5лв не бих дал за това чудо.
Е46 е къде къде по-добрият вариант. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от Alex_P » 02 Авг 2020, 15:09

Според мен 1-чката е много повече автомобил от MINI-то (поне от тези години). Карал съм и последното поколение Cooper (F56) и там нещата стоят по доста различен начин. Возят доста по-добре и като цяло изработката е по-солидна, но и цената им е съвсем друга :) Определено ще останеш по-доволен от 1-чка или E46, разходите по MINI-то ще са същите ако е читаво и може драстично да ги надхвърли ако се попадне на лош екземпляр.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от numizmat » 06 Авг 2020, 16:20

А какъв би бил правилния избор за 1ца бензин ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от Alex_P » 07 Авг 2020, 15:00

Честно казано нямам особени наблюдения над бензиновите, защото самият аз не съм търсил да си купя 1-чка и не съм се интересувал. За сметка на това пък съм се возил и карал такава, както и не малко MINI-та и затова мога да направя някакво сравнение между двете. До колкото съм чел най-много препоръчват дизел, особено ако е 120d. С това купе със сигурност трябва да върви много добре. Само трябва да се внимава ако е с N47 при фейслифта заради проблемите с веригите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше E61 525d '05
Детайли за колата: MIni Cooper Clubman D R55 LCI '14

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от ppetkovds83 » 15 Сеп 2020, 14:32

Карам 2.0D с N47 Clubman 2014та от последните 2ра генерация.
Такъв автомобил като усещане друг не мога да намеря,има си индивидуалност,пъргав и доста здрав.Преди това имах Е61.Материалите и изработката са доста солидни.Кефа от каране е несравним,особенно по проходите :)))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Покупка на Mini Cooper

Мнение от Jorixa » 04 Ное 2020, 18:39

numizmat написа:А какъв би бил правилния избор за 1ца бензин ?
135i. Ако ще е 2ка - дизел задълже.

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook