Mini Cooper 1.6

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Mini Cooper 1.6

Мнение от Spit-Fire » 02 Яну 2021, 17:30

Здравейте, колеги.

Жената е замрънкала за Мини и от четеното до сега се насочихме към модела след 2006-та 1.6 бензин с ръчна кутия. Днес гледахме една и ми направи впечатление, че мотора почуква досущ като повдигач на М40-ка. За разлика от М40-то обаче шума си остана дори и след като колата поработи 2-3 минути на място. По думи на собственика - маслото е сменяно с 5W30 а до колкото знам, това е доста рядко за бензинов мотор и може да е причина за шума.

Това, което ме притеснява повече е да не би шума да идва от веригата защото идваше по-скоро от левия край на мотора (гледано от пред колата), но пък беше непостоянен т.е. "цъкаше" 1-2 секунди след което спираше после пак се появява и така т.е. не е равномерен шум. Как мога да разбера дали е повдигач или верига и дали ако е повдигач е заради маслото или си е за ремонт?

Другото което е - скъсано е жилото на ръчната - ремонта скъп ли е?

И последно - дисплейчето на километража не работеше - дали се отремонтира лесно?
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook