Mini Countryman 2.0 SD all 4 проблем с подгревните свещи.

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 28.04.2006

Mini Countryman 2.0 SD all 4 проблем с подгревните свещи.

Мнение от iltcho » 06 Дек 2022, 8:48

Здравейте на всички. Имам проблем с колата на жена ми и започва да се задълбочава, понеже не позволява регенерацията на ДПФ. Въпросният модел Mini Countryman 2.0 SD 2015 с n47 мотор на 155 000 километра. Модула за управление е чисто нов от магазина. Подгревните свещи са нови, при монтажа е порзвана керамична грес за да избегнем "спичането" на резбите. Със стария модул набиваше грешки и на четирите свещи и грешка 4949, с новия почти всичко се зачисти, само остана 4949 Preheating Control Unit, Diagnosis Feedback. Прегледал съм и съм минал всички конектори по модула и по свещите. Проверен е и 20-ти предпазител в бушониерата - здрав е. Единственото, което ми остана е да проверя целостта на кабела от модула до ECU и ако някой от вас сподели от къде взема инфо за да се задейства - датчик температура на мотора, сензора за температера на входящия въздух или датчик температура на маслото?

Много бих се зарадвал (ще се реванширам със сигурност по някакъв начин) ако някоъ сподели къде да търся проблема с тая кола, че коса по главата не ми остана. Предварително благодаря!

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook