Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Мнение от Хаос » 18 Мар 2009, 0:39

Аз пък да се оплача, че от господаря на всякаквите маневри включително и паркиране на недостъпни места със Астра-та, сега съм като в небрано лозе с е34-ката sedan...
Огромна машина, много ми е трудно с маневрите все още...
А за стикерите - надпис "Паркирал си като ****" ****=по избор, напечатан на произволен принтер, затъкнат под чистачките, на мен ми звучи като най-евтиният вариант. Иначе ако някой/я се нуждае от специално отношение -> стикери.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 7.01.2009
Местоположение: с.София
Пол: Мъж
Кара: E30 Turbo & E36 Turbo
Мечтае да кара: на 3bar-a
Детайли за колата: E30 IS Coupe... & ...Е36 Cabrio

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от valio_style » 26 Ное 2010, 14:23

Вчера за първи път такъв стикер на едно Пежо спряло до мен и ми стана любопитно :lol:
От доста време съм в размисъл как да накарам останалите "идиоти" да паркират нормално, затова преди малко си поръчах 50 стикера... ...предполагам ще ми стигнат за 1на седмица :mhihi:
Изображение It's Always more fun.. ..sideways
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от driver69 » 26 Ное 2010, 22:21

Ае, колеги, паркирането иди-дойди, обаче не ви ли вбесяват тея, които имат ТЕХНИ места, на които могат да спират само те? Избеснявам като видя некой от споменатите, то бива селска комплексарска наглос', ма тяхното граници минава бе! Вчера най-културно спряната корса, попречи на един дядка с пура да си спре на местото, понеже му било пред терасата(колата е спряна до блок на най-обикновено паркомясто). И на всичкото отгоре ритна колата, селянина пръчов. Ми ху'у, ма ако примерно беше жена с малко дете, къв точно пример ще даде е тоя ****раст?! Само не се сещам за стикерите, може би "Аз съм селски идиот и спирам на моето си място!".
Сори за офтопика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от M2PR » 27 Ное 2010, 9:01

Ryapoff написа:Ае, колеги, паркирането иди-дойди, обаче не ви ли вбесяват тея, които имат ТЕХНИ места, на които могат да спират само те? Избеснявам като видя некой от споменатите, то бива селска комплексарска наглос', ма тяхното граници минава бе! Вчера най-културно спряната корса, попречи на един дядка с пура да си спре на местото, понеже му било пред терасата(колата е спряна до блок на най-обикновено паркомясто). И на всичкото отгоре ритна колата, селянина пръчов. Ми ху'у, ма ако примерно беше жена с малко дете, къв точно пример ще даде е тоя ****раст?! Само не се сещам за стикерите, може би "Аз съм селски идиот и спирам на моето си място!".
Сори за офтопика.


Ряпофф, май точно с теб някъде из една друга тема го коментирахме тоя въпрос, ако не ме лъже паметта...

Не толерирам арогантното отношение, но ...
Пак ще дам за пример - пред нас, как от година-две, се населиха разни хора, с регистрации, които дори не знам от къде са..! и не стига, че заемат местата на хора, които живеем от сума време там, ами дори не си и правят труда да се паркират нормално, за да има място за повече коли... ами не - свикнало си е селото да се забоде напред с муцуната и по диагонал и няма мърдане :puke: Е, и как да съм толерантна към това същество, от къде на къде?

Иначе, и аз мисля да си поръчам от тези стикери, точно за гореописаната сган, обаче като виждам и средното ниво на интелигиентност дори няма и да разберат за какво иде реч...
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от driver69 » 27 Ное 2010, 12:07

Те тия стикери са точно за това - неправилно паркирали, заемащи места за хикс автомобила. Обаче не е правилно, като дойде някой новодошъл и заеме мястото на даден обитател на даден блок, после да му се ерчи и да обяснява как това място си е негово. Като имаш нотариален акт за местенцето предблково, можеш да го изгониш, ако нямаш - мястото е за всички. Няма значение софиянец, варненец, бушмен или друг. Така мисля аз. Пред блока имам бетонирана рампа, щото е ниско бмвто, ма не се дразня когато спрат на нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от Rainbow » 27 Ное 2010, 23:14

Ryapoff написа:Те тия стикери са точно за това - неправилно паркирали, заемащи места за хикс автомобила. Обаче не е правилно, като дойде някой новодошъл и заеме мястото на даден обитател на даден блок, после да му се ерчи и да обяснява как това място си е негово. Като имаш нотариален акт за местенцето предблково, можеш да го изгониш, ако нямаш - мястото е за всички. Няма значение софиянец, варненец, бушмен или друг. Така мисля аз. Пред блока имам бетонирана рампа, щото е ниско бмвто, ма не се дразня когато спрат на нея.


По принцип си прав, но и другата страна е права. Ако имаш апартамент например и видиш как заради някой, който сигурно няма и да дойде повече трябва да спреш на 100-200 метра пак е кофти. Но всичко е малко относително, аз зимата например много се "кефех", когато съм ринал сняг 2 часа, излязъл съм някъде и като се върна, виждам някой спрял на изринатото ... Чувството е доста ... интересно :mhihi: :bang:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от Zagy » 27 Ное 2010, 23:41

Мисля да си разпечатам едно тесте в офиса и почвам по домова книга... :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от BMW_RIDER » 27 Ное 2010, 23:46

M2PR написа:
Ryapoff написа:Ае, колеги, паркирането иди-дойди, обаче не ви ли вбесяват тея, които имат ТЕХНИ места, на които могат да спират само те? Избеснявам като видя некой от споменатите, то бива селска комплексарска наглос', ма тяхното граници минава бе! Вчера най-културно спряната корса, попречи на един дядка с пура да си спре на местото, понеже му било пред терасата(колата е спряна до блок на най-обикновено паркомясто). И на всичкото отгоре ритна колата, селянина пръчов. Ми ху'у, ма ако примерно беше жена с малко дете, къв точно пример ще даде е тоя ****раст?! Само не се сещам за стикерите, може би "Аз съм селски идиот и спирам на моето си място!".
Сори за офтопика.


Ряпофф, май точно с теб някъде из една друга тема го коментирахме тоя въпрос, ако не ме лъже паметта...

Не толерирам арогантното отношение, но ...
Пак ще дам за пример - пред нас, как от година-две, се населиха разни хора, с регистрации, които дори не знам от къде са..! и не стига, че заемат местата на хора, които живеем от сума време там, ами дори не си и правят труда да се паркират нормално, за да има място за повече коли... ами не - свикнало си е селото да се забоде напред с муцуната и по диагонал и няма мърдане :puke: Е, и как да съм толерантна към това същество, от къде на къде?



Обикновенно при живеещите в блок, мястото на улицата "под тях" , "до тях" , "пред тях", "отстрани на тях", "тяхното си место" и т.н. е общинска собственост. Което значи ,че всеки независимо от регистрацията му и независимо от колко време живеее там има право да спира както си поиска и за колкото си поиска стига да са спазени разпоредбите в ЗЗДП.
Така ,че сори ако не ви кефи си купете къщи с дворове и гаражи. Мен що не дойде някой да ми спре на местото?

Относно стикерите, имаше една тема за инвестицийте с малко пари. Ума зад този сайт и лепенки в момента бере пари от хитрата си идея и заядливостта на българина.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от kdl » 28 Ное 2010, 0:09

M2PR написа:...се населиха разни хора, с регистрации, които дори не знам от къде са..! и не стига, че заемат местата на хора, които живеем от сума време там, ами дори не си и правят труда да се паркират нормално, за да има място за повече коли... ами не - свикнало си е селото да се забоде напред с муцуната и по диагонал и няма мърдане :puke: Е, и как да съм толерантна към това същество, от къде на къде?
...обаче като виждам и средното ниво на интелигиентност дори няма и да разберат за какво иде реч...
Явно не ти е известно, но почти навсякъде в Западна Европа е препоръчително да се паркира с муцуната напред. Причината е много елементарна, колата е много по-маневрена при движение на заден ход.
Това, че не знаеш регистрациите на хората от къде са, говори зле основно за общата ти култура.
И очевидно ти имаш право на точно толкова паркоместа, колкото и съседите ти, освен ако няма бариери, карти за достъп и т.н. доста разумни решения. А от колко сума време живеете не ми се коментира. Повечето време не ти дава повече места :)
Това за нивото на интелигентност подхожда страхотно на поста ти ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от u`F`o » 28 Ное 2010, 2:18

И аз не издържам вече и вместо да се сбия с някой, за дето не мога да си влезна в улицата, ще взема такива и ще ги нацъкам на който е паркирал. Около нас има доста магазинчета и няколко сергиии спират, ама как... Не е нормално да паркираш на 1м отстояние от кръстовището и да запушваш движението :!: Още по-ненормално е, като паркират 5 коли на едно и също 4-ри лъчево кръстовище по същия начин. То става някаква лудница. Движението се е случвало буквално да спира, щото някои хора ги мързи да спрат шибаната си каруца на 20 метра по-надолу/нагоре/напред/назад и да не пречат на никой :!: НЕ! ТОЧНО НА КРЪСТОВИЩЕТО ТРЯБВА ДА СПРАТ! Пък да не говорим, че има знак забранено спирането и паркирането, освен че на по-малко от 5м не могат да спират от кръстовище.
Баси хората, е заради такива тъпири не ми се живее в БГ :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от M2PR » 28 Ное 2010, 8:51

Еййй, основните обидени пак се обаждат като че ли! - Лилов, без да ми се сърдиш, точно теб визирам. 100 пъти сме я коментирали тая тема...! Нищо лично, ама защитаваш загубена кауза.

BMW_RIDER, ако живееш на 1 място 20+ години, едни и същи хора сте, познавате се, знаете кой къде спира, не сте имали разправии за подобни глупости (а когато е имало недоразумения сте се разбирали най-елементарно с приказки и компромис) и изведнъж се появят х човека с 10 коли, с регистрации вариращи от А, КН до СС, РР, Р и т.н. и започнат да паркират като араби в пустиня, и ако може направо във входа, няма ли да се изнервиш!? Или по диагонал на 2-3 места....чакай малко бе, има някъв ред тука, това, че теб не са те учили да паркираш и си мислиш, че като си дошъл с бракмата си от прерията, хората са длъжни да се съобразяват с теб, си в дълбока грешка! "Като си в Рим, прави като римляните" ...много хубава приказка!

Лилов, ти като посочващ себе си като капацитет, трябва да ти е станало ясно, че примера с регистрациите беше образно казан, затова ще те замоля най-учтиво да не даваш оценка на общата ми култура ;)
А това как е прието да се паркира в Западна Европа, си е тяхна работа... тук сме в Източна и от наблюденията ми съм стигнала до извода, че определно тук е прието да се паркира кой както сметне за добре :puke:.
Аз мога, и ми е по-удобно, да паркирам назад. Капиш? Така ще става. И като се прибера, не искам да спирам на другата улица или в съседния квартал, защото някой мухъл не се е научил да паркира!
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от kdl » 28 Ное 2010, 11:25

Дразня се, че пак зачекваш темата провинция/не провинция, като това няма никакво влияние на уменията за паркиране на хората.
Като погледна през прозореца, прерийните дръгели (по няколко броя ръждива ламарина на човек), са точно на собствениците. Наемателите очевидно поне от гледна точка на коли, сме с доста по-добър стандарт. Слава Богу, поне за такива битовизми не се караме.

Душа, не ти се сърдя и не съм капацитет. Просто не е реално да хейтваш толкова. Според мен преиграваш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от spacepl » 28 Ное 2010, 12:29

Бе ние в провинцията паркираме направо на улицата, доближим ли до вкъщи, гасим и слизаме :) кога сме виждали ние 3 коли в един ден, че да се научим да паркираме.

ПС: В петък като си ида в Плевен ще ти снимам паркинга ни пред бл.131 в жк."Дружба" - паркираш и излизаш през джама щото не може да се отвори вратата. (колите със шибидах са доста популярни щото си е удобство всепак)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от Воденичаров » 28 Ное 2010, 12:41

Културата на паркиране на софиянци явно се изчерпва в рамките на София. Затова и лятото гаражът ми е запушен с коли с номера С, СА и СО.

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от Kroki » 28 Ное 2010, 14:22

А в Плевен, понеже живея в центъра на улица дето има 2 училища, като свършват смените, толкоз коли се събират че... Все едно тия деца са ги правили в колите, 5 минути не ходат и пеш... те затова като тичат си ги плетът(краката) и бият в задника :kuku: ..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Kroki

Последни теми
Facebook