Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 2.06.2009
Местоположение: София

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от Element » 28 Ное 2010, 20:27

Да кажа и аз нещо по темата с "личните паркоместа" (т.е - пълната българска малоумщина, простотия и липса на мозък).

В моя блок живея над 15 години (пръв наемател във входа!). Намира се на натоварена улица пред която построиха бар. Преди беше трудно намирането на места, а сега - невъзможно. Такива няма, а запушването е нон-стоп. Яд ме е, че е така ,но няма какво да направя - аз за място НЕ си плащам. И това, че живея от години тук не значи, че имам право да им кажа каквото и да било (освен да си псувам на ум). ТОВА Е. Местата са общински.

Аман от наглеци с "техни места". Сравнително скоро паркирах в друг квартал и един такъв герой с претенции ми спадна гумата. Късметлия, че не го видях и разбрах кой е.

И да попитам колежката с претенциите - ти когато ходиш из центъра или на друго място защо паркираш на чуждите места,а?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от M3 E92 » 28 Ное 2010, 20:58

Воденичаров написа:Културата на паркиране на софиянци явно се изчерпва в рамките на София. Затова и лятото гаражът ми е запушен с коли с номера С, СА и СО.

OFFTOPIC Най-култови са софиянци на кръстовищата :lol: Във Варна някои хора знаят, че в централната част по принцип има 1 платно за ляв завой, 2 за направо и 1 за десен завой.. И движи един индивид със СА пред мен в дясна средна, но понеже оставаха 8! секунди зелено (при наличие на 3 коли пред него), той реши да се изнесе вдясно зад една маршрутка (при което аз натискам, за да хвана зеленото), която в същия момент удари аварийните, за да спре да вземе хора, а нашият човек скочи на спирачките и без мигач се шмугна 20см пред мен, при което, за да не го ударя, бия спирачки (при скорост 45км/ч) и се изнасям към лява средна, в която, за щастие, нямаше коли.. :roll:

ONTOPIC Я да питам нещо - има ли такава наредба, според която в радиус 5м от жилищна сграда земята се води към кооперацията :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от kdl » 29 Ное 2010, 14:00

@M2PR: нагледен пример за културата на паркиране на "софиянеца" ;)
На 2те снимки виждам точно 10 запушени коли от колегиални "софиянци".
И аз не искам да спирам в другия квартал, ама нали сме Източна Европа и всеки паркира както сметне за добре.
Тука не ти е проблема от А, КН до СС, РР, Р и т.н., а в сополите, които казват: "за малко спирам, бати!", въпреки че има платен паркинг на съседната улица.
Не можеш да викнеш паяк, отказват ти...
И понеже този паркинг се води улица, според общината не можем да сложим бариера. Аз не знам как можеш да считаш паркинг за улица, ама айде...

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от u`F`o » 29 Ное 2010, 14:33

Не знам какво е решението? Саморазправата не е приятна за никого. Пукането на гуми, дране на коли, чупенето на стъкла и глави - също. От полицията не се занимават, паяците не ги вдигат. Проблема остава за тези, които живеят там. Може би точно тези лепенки са добро решение, ама аз ако трябва да лепя на шофьорското стъкло от тези лепенки на всеки който спира пред нас, на седмица ще разходвам поне по 20лв лични средства.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от kiko » 29 Ное 2010, 16:08

Воденичаров написа:Културата на паркиране на софиянци явно се изчерпва в рамките на София. Затова и лятото гаражът ми е запушен с коли с номера С, СА и СО.

ама нямаш нищо против тези С,СА,СО цяло лято да си оставят парите във ваще квартири,капанчета,сергийки и тн. нали ;)
и тва е само лятото ?а тука е целогодишно цялата азбука се бута както намери за добре(на него естественно)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от spacepl » 29 Ное 2010, 16:17

Е дай като си оставят парите там, да си правят каквото си искат. Може даже да се разреши отстрела на помощния персонал по хотелите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от Воденичаров » 29 Ное 2010, 18:01

kiko написа:
Воденичаров написа:Културата на паркиране на софиянци явно се изчерпва в рамките на София. Затова и лятото гаражът ми е запушен с коли с номера С, СА и СО.

ама нямаш нищо против тези С,СА,СО цяло лято да си оставят парите във ваще квартири,капанчета,сергийки и тн. нали ;)
и тва е само лятото ?а тука е целогодишно цялата азбука се бута както намери за добре(на него естественно)



Нито имам квартира да давам, нито държа капанче, така че като цяло имам против. Тук също има платени паркинги, ама няма кой да ги ползва при възможността да запуши гараж/тротоар/кръстовище/детска площадка и то безплатно.
Между другото не вярвам "цялата азбука" да живее на квартира при някоя баба в блока. Ако нямаше наематели щеше да има някой кореняк софиянец, който също щеше да има кола. Като цяло преблема е, че се строи безотговорно, без да се планират паркоместа, подземни гаражи и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от EBEEMVACIA » 29 Ное 2010, 18:13

:mhihi: със перфоратор се слагат :mhihi:
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Паркирал си www.KATO-IDIOT.com

Мнение от EBEEMVACIA » 29 Ное 2010, 18:22

Kroki написа:А в Плевен, понеже живея в центъра на улица дето има 2 училища, като свършват смените, толкоз коли се събират че... Все едно тия деца са ги правили в колите, 5 минути не ходат и пеш... те затова като тичат си ги плетът(краката) и бият в задника :kuku: ..

:mhihi:
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], morrog

Последни теми
Facebook