Мнение за пералня ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от Е.Димитров » 05 Окт 2018, 14:12

:OT:
Никога не съм имал уреди с тази марка, вероятно са много качествени...
НО, никога не бих дал 1300 лева за пералня втора употреба в предвид , че мога да взема чисто нова с поне 5 години гаранция и по-нова технология на всичко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от kasho » 05 Окт 2018, 14:14

Kurtov написа:В крайна сметка взехме ново Miele W1 Classic мисля, че беше модела на промоция за 1300 лв. Дано нямаме проблеми. :)


За втора ръка - да, малко ще е скъпичко, но колегата е взел ново Miele

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от Фидел Кастро » 07 Окт 2018, 12:17

gromovich написа:новите модели не са като тези от едно време.

Точно така е! Преди месец се бях засили да си поръчвам микровълнова фурна BAUKNECHT. Преди 30-40 години тази фирма беше точно същото, което и MIELE - синоним на най-високо качество и цена разбира се.
За съжаление мой близък, който е в течение на нещата при тези уреди ми охлади страстите и каза, че това съвсем не е онзи Баукнехт от детството ми. :|
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA
Мечтае да кара: M-Power

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от FireFoXa » 09 Окт 2018, 13:40

kasho написа:
Kurtov написа:В крайна сметка взехме ново Miele W1 Classic мисля, че беше модела на промоция за 1300 лв. Дано нямаме проблеми. :)


Можеш да помислиш на кой да я завещаеш и да я впишеш в завещанието. Тия машини са много здрави, всичко, което сме имали или имаме на Миеле е уникално здраво!


Абсолютно подкрепям. В една квартира преди 4-5 години използвахме едно старо Миеле. Дрехите след центруфуга излизаха почти сухи, и им трябваше адски малко време да изсъхнат. След няколко месеца се развали, и хазяйна ни даде телефона на майстора, който му я е продал, човека дойде, смени управляващата платка и четките на ел. мотора за 70-80лв и пералнята тръгна пак. Майстора констатира, че това са оригиналните части, а пералнята беше на завидните 27 години - от вътрешната страна имаше разни щампи и бележки. Със съквартирантите бяхме изумени, и човека ни обиасни че тази марка се внася усилено от скандинавските райони предимно на минимум 10 години, понеже според него нямало какво да и стане за този период. :shock: :shock: :kuku:
Модерните перални ги правят с капсуловани барабани, и поради спецификата на захващане, се товари много лагера на оста. Той както редица други части в съвременните машини, е изчислен да изкара Х на брой часове работа, и след това нова пералня, понеже излиза неренатбилно да сменяш целия барабан.
За сравнение имах чисто нов Индезит за 600-700лв, комбинирана пералня + сушилня, която на първата година и умря сушилнята, добре че имаше 24 месеца гаранция и я отремонтираха. Ние я използвахме за студентска пералня по минимум 12 часа на денонощие работа, и работеше 50/50 пране/сушене, а според сервиза била предвидена 90/10. Така че, премиум марка като Миеле в дългосрочен план е оправдана инвестиция, ако можеш да си я позволиш разбира се. :bchug:

П.П. Който търси бюджетно добро решение, и няма 3 деца да пере по 10+ кг, може да си вземе пералня с пълнене отгоре, доколкото съм чувал са с по-издръжливи барабани - хванати са от двете страни на оста все пак. :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от Don_Diego » 04 Дек 2018, 19:00

Някой има ли представа колко е еднократното доплащане за 10 годишната гаранция на Miele?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от ildivvy » 04 Дек 2018, 19:25

Оф-топик е,но: Някои от моделите (доста) на хладилниците "Miele" ги произвеждаме в завода,в който работя! Сами си преценете нещата...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от Kurtov » 04 Дек 2018, 19:43

Don_Diego написа:Някой има ли представа колко е еднократното доплащане за 10 годишната гаранция на Miele?


Май е 600 лв., но не съм сигурен, може и 400 да беше.
Най-добре звънни един телефон и питай.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от Kurtov » 04 Дек 2018, 19:45

ildivvy написа:Оф-топик е,но: Някои от моделите (доста) на хладилниците "Miele" ги произвеждаме в завода,в който работя! Сами си преценете нещата...


Не че нещо колега, ама как да преценим, като нито казваш, къде работиш, нито казваш мнения за фирмата, където работиш.
Може да си много известен във форума и да си го казвал преди, но аз не те познавам :dunno: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от ogata » 04 Дек 2018, 21:06

Имам познат, който вкарва и рециклира ел.уреди 2ра употреба.

За 800 лв се оборудвахме с доста висок клас пералня, сушилня и миялна машина. Само хладилник си взехме чисто нов Веко, че е по-специфичен размер нашия и не влиза всичко в долапа, а и не съм фен на 2ра ръка хладилници.

Та мисълта ми е че за тея пари можеш да си вземеш е39 м5то на пералните вместо некой турски боклик еквивалент на базово f10 :mhihi: ;)
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от vvasilev1 » 04 Дек 2018, 21:36

В дома на родителите ми купихме пералня миеле втора употреба преди 15 години за 200 лева. Сигурно е на поне 25 години сега. Сменихме й лагери и до ден днешен си работи перфектно. Тиха и с много силна центрофуга.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от ildivvy » 04 Дек 2018, 23:32

Kurtov написа:
ildivvy написа:Оф-топик е,но: Някои от моделите (доста) на хладилниците "Miele" ги произвеждаме в завода,в който работя! Сами си преценете нещата...


Не че нещо колега, ама как да преценим, като нито казваш, къде работиш, нито казваш мнения за фирмата, където работиш.
Може да си много известен във форума и да си го казвал преди, но аз не те познавам :dunno: .


Да кажем,че хладилниците не са точно това,което трябва да бъдат...с тази марка...уж...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от acho.rs » 04 Дек 2018, 23:40

Пералня 9та употреба на 18 години и хладилник на 20 години - супер идея :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от Kurtov » 05 Дек 2018, 10:43

ildivvy написа:
Kurtov написа:
ildivvy написа:Оф-топик е,но: Някои от моделите (доста) на хладилниците "Miele" ги произвеждаме в завода,в който работя! Сами си преценете нещата...


Не че нещо колега, ама как да преценим, като нито казваш, къде работиш, нито казваш мнения за фирмата, където работиш.
Може да си много известен във форума и да си го казвал преди, но аз не те познавам :dunno: .


Да кажем,че хладилниците не са точно това,което трябва да бъдат...с тази марка...уж...



Ама то с всичко е така.
Кажи ми нещо ново, което да е измислено с идеята за дълъг и безпроблемен живот.
В нас имаме хладилник на 24-5 години с 0 проблеми, не знам точно каква марка е.
Времената се менят, колкото и да не ни се иска, няма вечни неща.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от kasho » 05 Дек 2018, 11:53

ildivvy написа:
Kurtov написа:
ildivvy написа:Оф-топик е,но: Някои от моделите (доста) на хладилниците "Miele" ги произвеждаме в завода,в който работя! Сами си преценете нещата...


Не че нещо колега, ама как да преценим, като нито казваш, къде работиш, нито казваш мнения за фирмата, където работиш.
Може да си много известен във форума и да си го казвал преди, но аз не те познавам :dunno: .


Да кажем,че хладилниците не са точно това,което трябва да бъдат...с тази марка...уж...


По местоположението "Пловдив" и това, че си в час с хладилниците, предполагам, че работиш в завода на Либхер, който е точно за хладилници. А Miele по принцип нямат собствено производство, а възлагат на други (топ) производители да им произвеждат продуктите със (уж) най-високо качество. Дали качеството продължава да е такова - не знам, може и да е спаднало. Но така или иначе от досегашния ми досег с тая марка съм оставал винаги супер впечатлен и доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от drago_pavlov » 06 Дек 2018, 19:03

Не е много по темата, но тая вечер ми е за спамене, та...
90-те майка ми купи пералня бош, втора употреба. До преди 2-3 години работеше абсолютно безпроблемно. После започна да спира като стигне до определена буква от копчето и като я врътнеш 1-2 мм тръгва отново. Все още си работи с този малък електронен бъг, а е на поне 30 години тая пералня...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook