Среден доход за ново бмв г30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Антон Дековски » 30 Юли 2020, 12:53

Здравейте колеги! Видях че има такава тема относно г11/г12,но там както знаем колите са в такъв клас,че рядко първия собственик е частно лице,затова и информацията относно,какъв доход е нужен не беше много изчерпателна.Както и да е,тук обаче сме във високия среден клас на бмв,където по-често първия собственик е частно лице.
Знам че има няколко човека които пишат във форума и карат чисто нови г30ки.Наистина бих се радвал да разбера г/д по колко ви излиза колата на месец(лизинг,обслужване,каско и т.н) за да си направя сметката ,дали човек с 6к доход на месец би могъл да "скочи" на нова г30ка.
Също така конфигурирах една 530и с екстрите които смятам за необходими,крайната цена беше нещо от сорта на 150к лева.Наистина ли се плащат тези суми,които излизат в конфигуратора? Чувал съм че БМВ правят отстъпки при закупуване на нов автомобил.Може ли някой който е купувал нова г30ка или въобще ново бмв ,да сподели в какъв размер са тези отстъпки 5,10,15%? И при какви условия човек може да се възползва от тези отстъпки.
Темата наистина ми е интересна,защото за разлика от 7мицата,S класата и А8 ,които се купуват от бизнесмени-милионери,с яхти и вили за по няколко милиона,съм останал с впечатление ,че а6,E клас и бмв 5тица са коли по-скоро за хора които работят на високи позиции и са с добри и сигурни месечни доходи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от ekalchev » 30 Юли 2020, 13:57

Това целия доход на месец ли е или са свободните пари след разходите като ипотека, наем, издръжка? Ако това ти е целия доход не много разумно да си купиш кола която ще загуби около 60хил. първите 3 години. Трябва да отчетеш дали този доход който имаш е сигурен за следващите 5 години на лизинга. Аз лично никога с такъв доход не бих тръгнал да купувам нова кола от тоя клас дори и да прежаля загубата на стойност първите 3 години. Усещам че си някой млад ИТ специалист който иска да впечатлява HR-ки. Недей тръгвай по-този път:)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Nickelback » 30 Юли 2020, 14:08

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Dextuar » 30 Юли 2020, 14:22

Nickelback написа:Изображение

Взе ми GIF-а от клавиатурата :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Антон Дековски » 30 Юли 2020, 14:25

ekalchev написа:Това целия доход на месец ли е или са свободните пари след разходите като ипотека, наем, издръжка? Ако това ти е целия доход не много разумно да си купиш кола която ще загуби около 60хил. първите 3 години. Трябва да отчетеш дали този доход който имаш е сигурен за следващите 5 години на лизинга. Аз лично никога с такъв доход не бих тръгнал да купувам нова кола от тоя клас дори и да прежаля загубата на стойност първите 3 години. Усещам че си някой млад ИТ специалист който иска да впечатлява HR-ки. Недей тръгвай по-този път:)


Браво,уцели сектора :yes: Ами реално дойде време да сменям колата.Е60то което купих преди малко повече от 5години за близо 20к ми служише отлично,и все още го прави,но и дойде вече време за смяна.Бях започнал да спестявам пари за следващата си кола,която твърдо бях решил че ще е ф10,чаках да паднат цените.Стана така,че към момента съм събрал близо 40к.Както казвам,твърдо бях решил да взема ф10,просто 2017 когато излезе г30 някакси останах с впечатлението,че за мен лично ф10 е по-красивата петица.Ако тогава имах тези спестени пари изобщо нямаше да го мисля,щях да си взема ф10 520д/525д 2010-2011.
Към днешна дата обаче г30 все повече започна да узрява в очите ми :dunno: В същото време за 40к ,мога да си позволя да гледам дори фейслифтови ф10ки(предпочитам кола с малък двигател,но натъпкана с екстри).Но вече все повече ме напуска желанието да купувам ф10,защото към днешна дата(особено първите модели на ф10) са на цената,че дори и по-ниско от цената за която купих моята е60ка.Разликата е,че тогава месечният ми доход беше почти двойно по-малък от сегашния.И реално ще се получи следното нещо: увеличил съм доходът си почти двойно,а ще си купя кола,която е в същия ценови диапазон,в който си купих кола преди почти 6 години ,когато взимах двойно по-малко пари.Имайки в предвид че аз колата коят ще я взема ще я карам със сигурност следващите 5 години,това още повече ме отказва от ф10,защото когато дойде време да я продавам ще е на 10-12 години.
От друга страна пък никога не съм карал чисто нов автомобил и ми е някакси тръпка да опитам,но ако наистина месечните разноски по колата са 3000 лева на месец.....мисля,че по-скоро ще се ореантирам към нещо от премиум селекшъна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от ekalchev » 30 Юли 2020, 14:35

Виж ще си позволя да ти дам един съвет като човек с 20 години стаж в ИТ и ръководител на такива като тебе с 6,7,8 хил лв заплата - "Никога не си купувай по-скъпа кола от началника дори и да можеш" :)

С тая заплата която не ти е сигурна и само 40к ще си вкараш автогол с тая криза която идва. Ако държиш на Г30 си вземи някоя втора употреба запазена на 3 години до 100 хил. Новата кола е огромен разход и загуба на пари - каското само ще е мин 6к на година.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Антон Дековски » 30 Юли 2020, 15:03

ekalchev написа:Виж ще си позволя да ти дам един съвет като човек с 20 години стаж в ИТ и ръководител на такива като тебе с 6,7,8 хил лв заплата - "Никога не си купувай по-скъпа кола от началника дори и да можеш" :)

С тая заплата която не ти е сигурна и само 40к ще си вкараш автогол с тая криза която идва. Ако държиш на Г30 си вземи някоя втора употреба запазена на 3 години до 100 хил. Новата кола е огромен разход и загуба на пари - каското само ще е мин 6к на година.


Това което ме плаши при премиум селекшъна,примерно ако взема кола на 2-3 години (г30 2017) е,че гаранцията изтича след 1-2 години,а аз имам намерение да карам колата поне 5 години.Сиреч,дори да е с удължена гаранция,пак ще ми останат едни 2-3 години в които да карам колата без гаранция,а като гледам как се трошат тези коли,дори когато са още в гаранция,просто не ми се мисли какво ще става ,ако примерно се наложи смяна на двигател или кутия,а аз нямам гаранция.Затова толкова държах на нова кола,склонен съм дори да изчакам година за да видгна въпросните 40к на 55-60к и да конфигурирам модел с по-малко екстри.Затова питах за въпросните отстъпки,защото съм чувал че правят при някои модели и над 15% отстъпка.
При цена от магазина 150к ако наистина правят 15% отстъпки ще се получи 127к.Ако при тези 127к направя първоначална вноска от 60к,ще ми останат 67к които да изплатя в рамките на 4години за 48 месеца,това са по около 1400 лева на месец(ако има опция за 60 месечен лизинг излизат малко над 1100 на месец).Като прибавим 6000 за каско,500 за данък,1000 за масла и филтри.....всичко тотал излиза по около 2к на месец.Е толкова ли е непосилно за един ИТ да се сдобие с таква кола :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Антон Дековски » 30 Юли 2020, 15:04

И все пак говоря за по-нсиките спецификации на г30,а не за 540д 540и 550и и т.н

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Среден доход за ново бмв г30

Мнение от cww » 30 Юли 2020, 15:11

Без да искам да те обидя, но малко вероятно да ти направят 15% отстъпка, пък дори и в период с не много продажби. Хеле М Кар. :mhihi:
Изобщо няма да коментирам подобен автомобил с 4 цилиндров двигател. Може аз да остарявам, може да има достатъчно кончета и динамика, но за мен това е несериозно.
Ако не страдаш от мания да караш последен модел - купи си едно фейсово, 6 цилиндрово Ф10 на малко километри, с много екстри, плати си го кеш и си свиркай.

П.С. Аз го играх това с предишното ми БМВ, много по-малък период на лизинга и сума за изплащане от споменатите от теб. Нямах търпение да го изплатя и да се отърва от него.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна cww на 30 Юли 2020, 15:17, променена общо 2 пъти
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от 3186 » 30 Юли 2020, 15:16

Казаха го вече - ще можеш да си я позволиш, обаче е финансово самоубийство с тези доходи. Вкарай си един 5.0 мустанг от щатите за 40к и за още 20 го напомпай. Ще носи повече усмивки от нова 520ка :mhihi

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от msi200 » 30 Юли 2020, 15:19

Моето лично мнение е, че за хора на заплата, колата трябва да струва колкото 6 заплати, тоест ~40к лева ти е таванът за кола.
Относно отстъпките за нови БМВ-та- цените са толкова натоварени, че 15% е абсолютния минимум.
И друго - пробегът ти е много малък, 20 хиляди км за 5 години. При такъв малък пробег, няма смисъл от нова кола. Ще плащаш 2.5-3 хиляди лева на месец за един паметник.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от astrapower » 30 Юли 2020, 15:36

Колегите дадоха доста смислени мнения по въпроса. Това са доста пари хвърлени на вятъра. Има доста по-смислени финансови начинания от това да набиваш в нов премиум с малък мотор. Помисли още веднъж. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от A9A » 30 Юли 2020, 15:39

Чисто нова кола от този клас се купува само по две причини:
1. Имаш МНОООГО пари.
2. Бизнеса ти е свързан с пътуване и минаваш поне 30-40к км. на година.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Антон Дековски » 30 Юли 2020, 15:54

msi200 написа:Моето лично мнение е, че за хора на заплата, колата трябва да струва колкото 6 заплати, тоест ~40к лева ти е таванът за кола.
Относно отстъпките за нови БМВ-та- цените са толкова натоварени, че 15% е абсолютния минимум.
И друго - пробегът ти е много малък, 20 хиляди км за 5 години. При такъв малък пробег, няма смисъл от нова кола. Ще плащаш 2.5-3 хиляди лева на месец за един паметник.

Това за заплатите честно казано никога не съм го разбирал.Две коли за 40к могат да имат тотално различна подръжка и експлоатационни разходи .Вземи за пример че има дачия дъстър за 15к 1.5 дизелов двгател,за същите пари има и е60 550и.Ясно е ,че едното ще е тройно,да не кажа дори четворно по-скъпо за подръжка.
А за километрите минавам 20к ,но не за 5 години,а на година.
По отношение на това ,че 15% е абсолютния минимум,какво искаш да кажеш,че правят остъпки и над 15%? Би ли разяснил,това е нещо което от доста време ме вълнува,на какви хора ги дават тези отстъпки и при какви условия :?:

Вижте ,благодаря за мненията на всички,това че пуснах темата не означава че утре отивам да купувам колата или другия месец.Може и изобщо да не я взема и да си намеря някоя лъскава ф10 530д/535и :ok: Идеята беше по-скоро да добием представа(тези като мен,които не са купували нова кола от такъв клас)колко излиза този автомобил,както и какъв процент от месечните си доходи отделят собствениците на такъв тип автомобили за тях. Както казах и в първият си пост,помислих си че при 5та серия положението ще е различно от това което е при 7ма серия.Все пак цените за седмицата започват от +200к и като сложш екстри надвишават 300к....ясно е че човек на заплата не може да си го позволи,но все си мислех че при 5тицата ще е различно и че реално хора работещи като директори,началници и т.н-хора със заплати от сорта на 6,7,8-10к биха могли да си я позволят без да ги натоварва финансово....оказа се че и тази кола е за бизнесмени със сериозн бизнес

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Dextuar » 30 Юли 2020, 16:14

Защо не погледнеш това ;)

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=gdqu57

На 1 година е, имаш още 2 години фабрична и после още 2 години премиум селекшън и точно ти влиза в бюджета, а пък със сигурност ще успееш да бутнеш малко от цената.

Следваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook