Среден доход за ново бмв г30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Burnar » 11 Окт 2020, 13:12

Аз да споделя само едно предположение... следващата година моделната серия Г30 става на 4г и в същия момент излиза фейслифта. Според мен ще има осезаем спад на цените през следващата година и огромен през 2022, когато вече ще е пика в смяната на поколението Ф10 фейслифт и Г30 към Г30 фейслифт.
Най-разумното, за човек който няма огромен бюджет, а иска да е в крак, е просто да изчака малко и да спести една огромна сума пари.
Към момента се наблюдава вече значим спад на цените при Г30 в Швейцария, където пазарът е много чувствителен към подобни феномени като нов модел или изпреварваща конкуренцията марка. В същия момент Ф10 фейслифт тук е доста актуален модел и обявите в сайтовете се появяват и изчезват изключително бързо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от krissso » 12 Окт 2020, 10:29

streetz написа:Никъде не се споменават 2 години, по-скоро с 4 бяха сметките някъде по-нагоре и се твърдеше, че не можело ;)
Или само директорите на банкови клонове с 2300 на месец могат да заделят по 2 лв? :lol:

Остави ги форумните драскачи.. само се правят на интересни и не знам що трябва да се рови супер дълбоко в личното пространство на човек :dunno:
Само ше кажа, че от родителите ми пари не съм искал/взимал от ученическите ми години.
Предишната кола я бях карал 7 години - Несемеен, без кредити, без наеми, с доста ниски месечни разходи, отдавна отминал времената на ку*вите и Най-клуб. Никога не съм се лишавал от екскурзии, пътувания или хубава храна, но просто с годините се събира сума, който всеки решава как да си похарчи. :driving:

Моля за извинение за лирическото отклонение и нека темата продължи за Г30!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Jorixa » 13 Окт 2020, 12:19

Аз съм със същия доход като автора, карам ново Х1 и то защото от БМВ ми направиха много добра отстъпка (взех го преди да излезе феислифта точно), иначе разхода си се усеща. Този пичага на ново г30 къде се е метнал, не знам. Ама да си троши главата, както казват "кеф цена няма" (famous last words). Въпроса е че не знам какъв кеф точно г30 ше му даде, това е чичовска кола за хора които карат много много километри. ИТ специалистите не мисля че са от най-пътуващите професионалисти, да не кажа точно обратното.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Alben » 13 Окт 2020, 13:14

Какво толкова има да се умува, не разбрахте ли, че да се кара БМВ трябва да имаш пари, не казвам да си милионер, но все пак!
Говоря за що-годе, по-нови коли, а не таралясници на по 15-20год.
Това да не е Дачия или Рено, не че и тях ги продават:" купи едно, вземи две".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Benord » 03 Ное 2020, 21:54

Коли и техника се купуват само от Германия и то от началото до средата на февруари.Другото е загуба на средства.Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от iceblast » 03 Ное 2020, 23:33

Benord написа:Коли и техника се купуват само от Германия и то от началото до средата на февруари.Другото е загуба на средства.Успех!


Защо от началото до средата на февруари?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от toncho83 » 04 Ное 2020, 9:05

iceblast написа:
Benord написа:Коли и техника се купуват само от Германия и то от началото до средата на февруари.Другото е загуба на средства.Успех!


Защо от началото до средата на февруари?


:OT: Може би заради "Св. Валентин" :D дет се вика най-късно до тогава да и се качиш....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Benord » 06 Ное 2020, 22:49

iceblast написа:
Benord написа:Коли и техника се купуват само от Германия и то от началото до средата на февруари.Другото е загуба на средства.Успех!


Защо от началото до средата на февруари?


Цените са наполовина,затова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Shadowed » 11 Ное 2020, 18:56

Benord написа:
iceblast написа:
Benord написа:Коли и техника се купуват само от Германия и то от началото до средата на февруари.Другото е загуба на средства.Успех!


Защо от началото до средата на февруари?


Цените са наполовина,затова.

BS

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Alben » 12 Ное 2020, 9:27


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от kamendc » 13 Яну 2021, 8:31

Интересна тема... и аз бих посъветвал автора тези пари дето ще ги троши за нова кола, да ги инвестира така че след няколко години да си я купи кеш. Ново Г30 не е за хора на заплата, които мислят как ще им се отрази лизинга на месечния бюджет.
Като е толкова напред в професията, вместо да хвърли 150к в шоурума, може да вземе един офис (даже сега и офис не трябва, щото всички работят от къщи) и 5-6 млади програмистчета, които да обучи, и да си направи негова фирма.
Ако мисли, че това е свързано с твърде много труд и риск, може да инвестира пасивно. Като човек в ИТ би трябвало да има поглед коя технология е перспективна, кое ще расте в близките години и от къде може да се спечели.
Дори не говоря за Фейсбук, Амазон, Гугъл, и други имена, за които всеки се сеща, но има десетки фирми като Alteryx, Snowflake, Cloudera, Tradedesk, и много други подобни, които изкарват нови технологии, и за последните няколко години цената на акциите им е х10, някои и х30, х50 и повече. Аз не съм в този бранш, фирмата в която работя е консервативна, но гледам че почне ли и тя да си купува една технология (например Salesforce), тази технология е узряла и ще се купува от все повече фирми. Не че съм спечелил много от това, но като се замисля назад, бил съм много прост, за да не го направя, защото си беше малко или много очевидно.
А автора като е в този бранш, за него трябва да е още по-очевидно.
Ако беше тези 20к за Е60-ца преди 5 години ги сложил в акции на някои от гореспоменатите, сега щеше Г30 да си го купи кеш, вместо да мисли как ще върже лизинга.
По същата логика и парите за Г30 ако сега ги вложи както трябва, след някоя друга година ще си вземе и Порше, ако иска.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от peshehodetz » 14 Яну 2021, 3:09

kamendc написа:Дори не говоря за Фейсбук, Амазон, Гугъл, и други имена, за които всеки се сеща, но има десетки фирми като Alteryx, Snowflake, Cloudera, Tradedesk, и много други подобни, които изкарват нови технологии, и за последните няколко години цената на акциите им е х10, някои и х30, х50 и повече. Аз не съм в този бранш, фирмата в която работя е консервативна, но гледам че почне ли и тя да си купува една технология (например Salesforce), тази технология е узряла и ще се купува от все повече фирми.


Баси, колега, това все едно аз съм го писал.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от c04 » 14 Яну 2021, 11:58

Човека пита за кола, вие го пратихте на борсата :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от slatanic » 14 Яну 2021, 22:50

Все от някъде трябва да се почне. :mhihi:
И понеже пита то значи не му е дошло времето да знае.
А опита идва с лошите решения.Та ако иска да трупа опит....да решава.
Фалоса не пораства от това,че се возиш в нов автомобил...
За това си има доктори...та на този етап файда от тия коли йок...
Ма всеки си знае него си.
Аз тоя опит го имам според моето си чердже и затова го пиша,но знам,че "ако младите знаеха,а старите можеха" е много вярна сентенция.... ;)

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от pampo » 15 Яну 2021, 16:07

Само дето ако се разчетете в темата ще разберете, че питащият си троли само, но това води до 7 страници житейска философия :mrgreen:

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook