Радио модул bm54

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.03.2016
Пол: Мъж

Радио модул bm54

Мнение от snaydenov » 24 Окт 2021, 20:48

Здравейте, колеги!
Преди няма и година взех USB interface wefa с Bluetooth. Тръгна добре, но след известно време започна да прави проблеми - песните се паузираха, самото радио спираше, оставаше да работи при заключена кола и т.н.. Реших да махна този интерфейс и да си върна чейнджъра, но проблемите останаха. От време на време сякаш самото радио се рестартира, станцията тръгва с леки шумове, изписва че няма касетка, тук-там не тръгва самото радио и бутонът за пускане не реагира или музиката върви, но не мога да намаля/усиля и при изгасена кола не спира, сега реши да не разчита дисковете.. Абе Батак голям остана след този интерфейс - да вметна, че два пъти ми отказа и автопилотът.

Колата е е46, 2002, 16:9/мк3. Та искам да ви попитам следните въпроси:
1. Има ли начин да се ресетне радио модулът? Откачал съм акумулатора за 30тина минути - няма промяна.
Предполагам усилвателят в него е окей, защото ми изглежда по-скоро като софтуерен проблем.
2. Ако си закупя андроид навигация, ще мигрират ли и проблемите с нея - гледам, че за моята конфигурация се прекарва кабел, който се свързва към радио модула?

Всякакви предложения и мнения са добре дошли.

Благодаря!


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Радио модул bm54

Мнение от ivoo » 24 Окт 2021, 22:38

bm54 си правят тези проблеми. Има хора в София,Варна и Бургас които ги ремонтират, но въпроса е дали си заслужава.

1- во че е 20 годишна техника, и откъм функции и качество на звука е много по зле от качествен китаец. А ако му забодеш и i- bus на китаеца става номер 1.
Лично аз ремонтирах един БМ54 но...... с китаеца е в пъти по добре. Имаш GPS,интернет,bluetooth, навигация 2021г ,ТВ и др. Въпроса е цената,защото ремонта на модула е към 150 лв. Китаеца който аз купих е £230
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.03.2016
Пол: Мъж

Re: Радио модул bm54

Мнение от snaydenov » 25 Окт 2021, 7:49

Здравей, Иво!

Тоест след инсталиране на андроид, не би трябвало да има проблеми?
Предполагам, че китайчето ще използва само връзката към колоните и може би усилвателя (за това не съм сигурен) през радио модула.
Насочил съм се към ерисин, който ще е около 500лв. (4рам и 8 ядрен с поръчка от Англия) - просто искам да избегна случай, в който я инсталирам и проблемите заради радио модула продължават. Затова искам да попитам по-запознатите, дали първо трябва да реша този проблем с модула и едва тогава да правя каквото и да е.

Пс: предпочитам да вложа в китайче, отколкото да ремонтирам модула.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 1,8 97g

Re: Радио модул bm54

Мнение от maksim_uk » 25 Окт 2021, 8:57

ivoo написа:bm54 си правят тези проблеми. Има хора в София,Варна и Бургас които ги ремонтират, но въпроса е дали си заслужава.

1- во че е 20 годишна техника, и откъм функции и качество на звука е много по зле от качествен китаец. А ако му забодеш и i- bus на китаеца става номер 1.
Лично аз ремонтирах един БМ54 но...... с китаеца е в пъти по добре. Имаш GPS,интернет,bluetooth, навигация 2021г ,ТВ и др. Въпроса е цената,защото ремонта на модула е към 150 лв. Китаеца който аз купих е £230


дай линк за тази навигация
добрия заварчик ампеража не го бърка


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Радио модул bm54

Мнение от ivoo » 25 Окт 2021, 13:17



Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Радио модул bm54

Мнение от ivoo » 25 Окт 2021, 13:20

snaydenov написа:Здравей, Иво!

Тоест след инсталиране на андроид, не би трябвало да има проблеми?
Предполагам, че китайчето ще използва само връзката към колоните и може би усилвателя (за това не съм сигурен) през радио модула.
Насочил съм се към ерисин, който ще е около 500лв. (4рам и 8 ядрен с поръчка от Англия) - просто искам да избегна случай, в който я инсталирам и проблемите заради радио модула продължават. Затова искам да попитам по-запознатите, дали първо трябва да реша този проблем с модула и едва тогава да правя каквото и да е.

Пс: предпочитам да вложа в китайче, отколкото да ремонтирам модула.

Cлед инсталацията радио модула става излишен, но ще ти трябва кабел от багажника до таблото който мисля че не е много ефтен
https://www.amazon.co.uk/eonon-extended ... 4814&psc=1

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook