За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

За
41
40%
Против
58
56%
Все ми е тая
4
4%
 
Общо гласове : 103
младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от TNT » 04 Окт 2022, 12:05

Пускам нова стара тема, да видим дали има промени в нагласите предвид политическата обстановка в страната и света :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от drifty » 04 Окт 2022, 12:10

Гласувах "За", защото бих искал някой ден в дома си да имам някакво средство за самозащита. Но трябват и сериозни промени в законодателството, че сега и да имаш оръжие и да гръмнеш някой крадец, пак ще го лежиш, нищо, че е влязъл у вас без разрешение с умисъл за престъпление. И не трябва да е особено лесно достъпно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от TheDriver » 04 Окт 2022, 12:33

Според мен в момента режимът ни е достатъчно добър. не мисля, че трябва да отиваме "в посока САЩ".
Както каза колегата, това което трябва да се промени е законодателната рамка около неизбежната самоотбрана в рамките на собствен имот.
Правилата за самозащита на обществено място ги намирам за нормални.

И сега, ако някой иска може да се сдобие със законно огнестрелно оръжие без това да изисква някакви крайни усилия. Въпросът с дългоцевното е малко по-различен, но и там ако наистина ти трябва можеш да го имаш. Идеята да ги продаваме като кашкавал и сирене над тезгяха не ми харесва.

Да не говорим, че пневматичното оръжие доста напредна и за такива цели спокойно може да се вземе нещо(включително и дългоцевно), което е само на уведомителен режим.

П.С. Притежанието на оръжие вкара много украйнци в беда, не знам колко е помогнало за защитата на Киев, но със сигурност много хора получиха куршум заради това, че намериха калашници по мазетата им.

П.С.2 Дори в САЩ по време на безредиците около БЛМ някакви хора си изпатиха, защото си мислеха, че могат да се защитят/раздават правосъдие с AR.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Kroki » 04 Окт 2022, 12:44

За съм. Бих притежавал.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от empar » 04 Окт 2022, 12:57

Твърдо ЗА, но при сериозни законови промени. В момента и да притежаваш/носиш, е просто един скъп и тежък аксесоар, който можеш само на стрелбище да използваш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Е.Димитров » 04 Окт 2022, 12:57

Твърдо ПРОТИВ
Ние нямаме никаква култура и отговорност за носене на оръжие.
Ние нямаме култура и отговорност за каране на автомобил, вие за оръжие говорите.
На магостралите няма да ви присеткат а направо ще стрелят.
Направо рязко ще се качат всякакви инциденти волно и неволни с употреба на оръжие.
То тея, дето имат оръжия колко се изпотрепаха , че и "битки" за паркоместа с употреба на оръжия имаше със жертви.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от TNT » 04 Окт 2022, 13:15

Аз гласувах с Против, понеже имам желание, ама не искам :mhihi: САЩ са пример как има повече инциденти и стрелби. Същевременно искам, понеже всичко става. Нямаш ли оръжие, не можеш да се защитиш по никакъв начин. Аз също мисля, че трябва да има промени в закона. Може би и да се облекчи малко придобиването, но на цената на по-тежки проверки/обучения/тестове. Както се написа - вижда се какво е пътищата. Населението е адски просто. От друга страна в ловните дружинки не са висшист до висшист, а по скоро алкохолик до пиянка :lol: Не малко от тях имат доста оръжие. В момента КОС-аджия да ти даде разрешително... трябва с връзки, с пари или с двете. Честно казано по-лесния път ми се струва първо ловджия - там имам чувството, че ако пиеш ракия - взимат те в дружинката :mhihi:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от c04 » 04 Окт 2022, 13:38

Против гласувах. Фен съм на оръжията, но хората масово са неадекватни и немислещи, което си е предпоставка за фатални бели. Реда сега не е чак толкова труден за изкарване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от barty » 04 Окт 2022, 13:43

Против!!! Нямаме елементарна култура и поведение в обществото.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от ID A » 04 Окт 2022, 13:49

https://www.youtube.com/watch?v=Mysyb8y3mgU

Ето затова съм против. Онзи Опиц, застреля човек, в гръб, защото на негов съсед му се сторило, че носи негово открадното яке. Припознал се човекът.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Окт 2022, 13:55

Против! При нация, която все сама си преценя няма как да стане. Аз искам да нося, но да знам, че всеки, който е заблудил психолога, че е не е умствено изостанали също може да носи, не, мерси. Тия, които сега за няма нищо слизат да раздават правосъдие от колите, просто ще размахват пищова и в някои случаи ще стрелят. За бих бил само ако много неща законово и морално в държавата се променят. Не разбирам тези,нкоито биха били за в сегашната ситуация.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от gromovich » 04 Окт 2022, 13:58

TheDriver написа:Според мен в момента режимът ни е достатъчно добър. не мисля, че трябва да отиваме "в посока САЩ".
Както каза колегата, това което трябва да се промени е законодателната рамка около неизбежната самоотбрана в рамките на собствен имот.
Правилата за самозащита на обществено място ги намирам за нормални.

И сега, ако някой иска може да се сдобие със законно огнестрелно оръжие без това да изисква някакви крайни усилия. Въпросът с дългоцевното е малко по-различен, но и там ако наистина ти трябва можеш да го имаш. Идеята да ги продаваме като кашкавал и сирене над тезгяха не ми харесва.

Да не говорим, че пневматичното оръжие доста напредна и за такива цели спокойно може да се вземе нещо(включително и дългоцевно), което е само на уведомителен режим.

П.С. Притежанието на оръжие вкара много украйнци в беда, не знам колко е помогнало за защитата на Киев, но със сигурност много хора получиха куршум заради това, че намериха калашници по мазетата им.

П.С.2 Дори в САЩ по време на безредиците около БЛМ някакви хора си изпатиха, защото си мислеха, че могат да се защитят/раздават правосъдие с AR.



Подкрепям колегата, режимът е доста добър и от КОС си вършат нещата добре. Въпреки това не е проблем да се сдобиеш с дългоцевно нарезно оръжие, даже бих казал, че е лесно. Справка - за спортни цели

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от spacepl » 04 Окт 2022, 15:24

Твърдо против!
Като гледам как се спазват всички закони и си представям какво ще стане, ако се улесни разрешението за оръжие.
Всеки втори ще почне да стреля където му падне по всякакви причини. Да не говорим и колко деца ще получат достъп до оръжието на родителите си. Няма нужда.
Както казаха колегите по-нагоре и в момента без никакъв проблем може да се закупи въздушна пушка 12,7мм (50-ти калибър) с мощност на изстрела над 1000 джаула. За мен те също трябва да са по някакъв ограничителен режим.

Тематичен момент от гласуването 9х19 parabellum :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от TNT » 04 Окт 2022, 15:38

От години за газово и въздушно оръжие искат регистрация мисля. Мисля, че ги броят еднакво. Но съм виждал въздушна пушка да убие котка, предполагам по-мощна може и човек. Или поне сериозно нараняване.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от spacepl » 04 Окт 2022, 15:40

За въздушното и газовото просто уведомяваш КОС, че си го купил.
Прегледай тази пушка - Hatsan 50 cal piledriver


Тази на клипа е .45-ти


Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook