Хоспис - впечатления, препоръки и мнения - ключ моля

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Хоспис - впечатления, препоръки и мнения - ключ моля

Мнение от barty » 25 Мар 2023, 17:57

Ключ!
Последна промяна barty на 07 Апр 2023, 15:06, променена общо 1 път
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от vixx » 25 Мар 2023, 21:18

Пожелавам ти успех!
Уви, включвам се не за да ти помогна, а защото също моля, ако някой има личен опит с конкретен хоспис, да каже. При мен става дума за майка ми, която е терминална. Последния месец гледаме със сестра ми опциите, обаче е много трудно да се ориентира човек, а вече ще се побъркаме. От доста места мненията са силно негативни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от Моджо » 26 Мар 2023, 7:20

В Банкя един е добър, обаче не му знам името. БУБУ да помага. Иначе 2 човека са в него, на роднини близките и няма оплаквания. Съдейки обаче по финансовите показатели на роднините няма да е от евтините. С едната баба дето е там сме си говорили, нали рода сме все пак, доволна е, добре се чувства.
Като странично лице все пак, толкова знам.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 11.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мфил
Детайли за колата: 120D

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от Evanko » 27 Мар 2023, 9:10

Здравей, и аз минах по този път с майка ми. В момента е в Голямата къща, намира се на Сточна гара. Там е от почти две години. На легло е обездвижена от инсулт. В стаи са по трима души с баня и тоалетна. Винаги е чисто и топло, къпят ги и сменят дрехи, има доста персонал, който е приветлив и учтив. Има медицинска сестра и доктор. Всяка стая има телевизор. Храната е на кетъринг.
Това Галактиката е голема работа, фактически!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от Е.Димитров » 27 Мар 2023, 10:49

На жената роднина , която е възрастна и няма кой да се грижи за нея.
Тоест грижат се постоянно и в последно време буквално денонощно и човека, който се грижеше вече самият той се нуждаеше от грижа и като цяло, решихме да потърсим дом.
Разбира се, съществуваше предубеждение в роднините, в крайна сметка намерихме дом в Пловдив с отлични, подчертавам отлични условия.
Около 1200 лева е на месец , нямам представа дали в момента има места но ако иска автора, ще му изпратя координати.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от empar » 27 Мар 2023, 10:55

Възрастна съседка беше със сериозни травми на два пъти и докато траеше възстановяването беше в Слънчев дом, Мировяне. Доволни бяха хората. :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от TNT » 27 Мар 2023, 11:01

vixx написа:От доста места мненията са силно негативни.

Имайте предвид, че при доста хора и характера се променя, когато са на легло. Всеки им е крив, все не е достатъчно вниманието, все нещо липсва и т.н. Донякъде е и нормално. Дори и да има условия, обстановката е хора с деменция/инсулт/инфаркт. Също така и доста роднини са с отношение, че някой им е длъжен за без пари. Хубавите не са евтини.

Баба ми е от края на 2020-та в дом. Като цяло сме доволни, но имам едно наум, че аз, брат ми и баща ми се познаваме със собствениците. В интернет съм чел и доста лоши мнения.

При другата ми баба подхода беше с жена, да я гледа. Дом е по-добрия избор. И здравословно се обръща повече внимание.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от drifty » 27 Мар 2023, 11:30

Бабата е с деменция, пуснали сме документи за дом, но дали е просто дом за възрастни или хоспис, не знам. Въобще може ли да се класира за хоспис, който а, го разбирам като дом за хора със по-специални потребности.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от barty » 27 Мар 2023, 19:44

empar написа:Възрастна съседка беше със сериозни травми на два пъти и докато траеше възстановяването беше в Слънчев дом, Мировяне. Доволни бяха хората. :paranoid:


Днес и утре ще обикалям из домовете около София, като днес бях в Слънчев дом.
Изглежда добре.
Ще видим какво ще стане накрая.
Благодаря ви за помощта.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от carmanf1 » 27 Мар 2023, 21:23

barty написа:Здравейте колеги,
Темата с хосписите е тежка за мен и дори сега ми се насълзяват очите докато пиша но такъв е живота .....
Брат ми на 40г е с тежко заболяване и вече не може да става от леглото, не може да се обслужва, храни и дори да пие вода сам.
На памперси е и това налага да се търсят специални грижи.
От известно време ангажирам разни жени да помагат но е мъка голяма.
Аз съм сам и няма кой да помага. Жена ми не помага грам.

Брат ми разбира че сегашното положение е трудно за всички и е съгласен да пробваме хоспис.
Четох из Интернет, основно БГ мама и вече имам насоки но искам и вашето впечатление, ако имате такова, от конкретен хоспис.


Колега, съчувствам ти най-искрено.

Съвет за конкретен хоспис не мога да ти дам

Но моя съвет, е избери такъв, който да е добър, НО и да ти е удобен на теб да ходиш да виждаш брат си всеки ден.

Той има нужда от теб!!!

ПС. В тази ситуация, ще разбереш на кого наистина можеш да разчиташ и кой наистина ти е близък, и на кой му пука за теб!!!


ПС2. Мой приятел от детинство беше закъсал много лошо. Вкараха го в лудницата, полицията го вкара принудително.

Държан е закопчан с белезници за леглото. На краката и на ръцете.
И нон стоп е светела силна лампа над него.
Плакал съм за него. Исках да го видя, ама не пускаха.

Брат му го спаси. Пускаха при него само брат му.

Сега е наред, благодарение на брат му, който ходеше по няколко пъти на ден при него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от INTEGRALE » 28 Мар 2023, 7:16

barty написа:
empar написа:Възрастна съседка беше със сериозни травми на два пъти и докато траеше възстановяването беше в Слънчев дом, Мировяне. Доволни бяха хората. :paranoid:


Днес и утре ще обикалям из домовете около София, като днес бях в Слънчев дом.
Изглежда добре.
Ще видим какво ще стане накрая.
Благодаря ви за помощта.
Колега, аз също търся нещо подобно за роднина. Ще очаквам подбор. Макар че каквото съм гледал е все над 1500


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от barty » 01 Апр 2023, 14:23

За който се интересува давам доклад:
В София има 50+ места за болни и възрастни хора.
Бях набелязал 22 от тях като обиколих всичките. Навсякъде хората се държат под ключ, заради хората с деменция а и не само.
Само три вдъхват някакво доверие: Буона вита в Горна баня, Слънчев дом на входа на Мировяне и Свети Симеон в гр Сливница. Ще видим какво ще стане.

Вчера изведох брата навън. Вкарах го колата някак си. Опитах се да го сваля от колата но той се изсули като торба и падна до колата. Няма вдигане!
Спрях първият автомобил, камион , шофьора беше младо и яко момче но дори двамата не успяхме да го вдигнем. От съседния строеж дойдоха още двама мъже та четиримата го вдигнахме.
Пред вкъщи трима човека го свалихме.
Голяма мъка, голяма.....
:yes:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от alx » 01 Апр 2023, 16:57

barty написа:За който се интересува давам доклад:
В София има 50+ места за болни и възрастни хора.
Бях набелязал 22 от тях като обиколих всичките. Навсякъде хората се държат под ключ, заради хората с деменция а и не само.
Само три вдъхват някакво доверие: Буона вита в Горна баня, Слънчев дом на входа на Мировяне и Свети Симеон в гр Сливница. Ще видим какво ще стане.

Вчера изведох брата навън. Вкарах го колата някак си. Опитах се да го сваля от колата но той се изсули като торба и падна до колата. Няма вдигане!
Спрях първият автомобил, камион , шофьора беше младо и яко момче но дори двамата не успяхме да го вдигнем. От съседния строеж дойдоха още двама мъже та четиримата го вдигнахме.
Пред вкъщи трима човека го свалихме.
Голяма мъка, голяма.....


баща ми последния път като падна и си спука главата в къщи майка ми не можа разбира се да го вдигне. звъняла на всички съседи- няма никой.. излязла на улицата и хванала първия човек които видяла- той пък излязал свестен и бил якичък - едвам го вдигнали обратно на леглото. майка ми звъни на бърза помощ и като разбрали какво станало и колко е възрастен (на 88 тогава беше) й затворили телефона...

по темата - аз също се интересувам и следя с интерес. барти - много благадоря за отзивите.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от carmanf1 » 01 Апр 2023, 17:25

Съчувствам ти колега, наистина.

Знам, че от страни е лесно да се каже, но трябва да си силен, за да съхраниш себе си, защото брат ти има нужда от теб и не на последно място, твоето семейство също има нужда от теб. Тежко е.

Баба ми като закъса яката, аз и малкия ми братовчед не можем да я вдигнем обратно на леглото. Паднала на плочките на пода в тях.

Айде аз съм слаб 73-75кг., ама малкия братовчед е 90+кг., младо и много тренирано момче, целия мускули.
Баба да е била тогава към 65 -70кг.

Няма вдигане. Не е като да вдигнеш щанга.

Бърза помощ дойде много бързо и 4 човека я вдигнахме. Добре, че бяха бързи.

И ни показаха как се прави, ама пак трябва да има хора и да си подготвен.

Разпънахме одеяло, дръпнахме я внимателно върху него и 4 човека хващат в ъглите на одеялото.

Ама, ако си сам, на пътя някъде, трудна работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Хоспис - впечатления, препоръки и мнения

Мнение от vixx » 01 Апр 2023, 17:46

Утре сутрин съм в Голямата Къща на сточна гара. Не знам как ще се развият нещата, но ако го харесаме може би ще напиша по-подробно след седмица. Все на някой може да е полезно. Цена от разговорът проведен днес е 70лв/ден. И много благодаря на Evanko.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook