:: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Модератор: Търговски модератори

Ох, на баба!
Аватар
Мнения: 3297
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: Берлин
Пол: Мъж
Кара: селскостопанска машина
Мечтае да кара: 4етириосен самосвал

Мнение от bavareca_86 » 19 Яну 2009, 13:26

porostorm написа:
ИЛИЯН написа:Още един не коректен колега от форума. Изпратих му една част по Еконт и два месеца не пожела да си я прибере накрая си върнах пратката обратно. Не си спомням вече ника му какъв беше но ще ви дам имената и адреса да си имате едно наум за човека.
гр.Варна Мартин Петров тел.0884057731
Да не е: Изображение
:mhihi:
БМВ фен с Е30-ска и малко акъл си е неочаквано добра комбинация
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Мнение от uricatoli » 21 Яну 2009, 16:20

ИЛИЯН написа:Още един не коректен колега от форума. Изпратих му една част по Еконт и два месеца не пожела да си я прибере накрая си върнах пратката обратно. Не си спомням вече ника му какъв беше но ще ви дам имената и адреса да си имате едно наум за човека.
гр.Варна Мартин Петров тел.0884057731


Колега... Аз съм този Мартин за когото става дума.. Не разбирам за каква пратка е ставало въпрос.. толкова пъти съм ходил до екон и не са ми казали че има пратка която ме чака.. Извинявам се че така се е получило.. ако трябва ми дай някакъв адрес да ти преведа парите за разкарването.. Все пак нека сме сериозни...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 29.04.2004
Местоположение: София
Кара: БМВ 725 Е-38

Мнение от ИЛИЯН » 21 Яну 2009, 17:44

uricatoli написа:
ИЛИЯН написа:Още един не коректен колега от форума. Изпратих му една част по Еконт и два месеца не пожела да си я прибере накрая си върнах пратката обратно. Не си спомням вече ника му какъв беше но ще ви дам имената и адреса да си имате едно наум за човека.
гр.Варна Мартин Петров тел.0884057731


Колега... Аз съм този Мартин за когото става дума.. Не разбирам за каква пратка е ставало въпрос.. толкова пъти съм ходил до екон и не са ми казали че има пратка която ме чака.. Извинявам се че така се е получило.. ако трябва ми дай някакъв адрес да ти преведа парите за разкарването.. Все пак нека сме сериозни...


Няма проблем всичко е точно. :yes:
Няма грозни жени, има трезви мъже!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 29.04.2004
Местоположение: София
Кара: БМВ 725 Е-38

Мнение от ИЛИЯН » 21 Яну 2009, 17:46

uricatoli написа:
ИЛИЯН написа:Още един не коректен колега от форума. Изпратих му една част по Еконт и два месеца не пожела да си я прибере накрая си върнах пратката обратно. Не си спомням вече ника му какъв беше но ще ви дам имената и адреса да си имате едно наум за човека.
гр.Варна Мартин Петров тел.0884057731


Колега... Аз съм този Мартин за когото става дума.. Не разбирам за каква пратка е ставало въпрос.. толкова пъти съм ходил до екон и не са ми казали че има пратка която ме чака.. Извинявам се че така се е получило.. ако трябва ми дай някакъв адрес да ти преведа парите за разкарването.. Все пак нека сме сериозни...


Няма проблем всичко е точно. :yes: С момчето се разбрахме. ;)
Няма грозни жени, има трезви мъже!

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Мнение от uricatoli » 21 Яну 2009, 17:58

ИЛИЯН написа:
uricatoli написа:
ИЛИЯН написа:Още един не коректен колега от форума. Изпратих му една част по Еконт и два месеца не пожела да си я прибере накрая си върнах пратката обратно. Не си спомням вече ника му какъв беше но ще ви дам имената и адреса да си имате едно наум за човека.
гр.Варна Мартин Петров тел.0884057731


Колега... Аз съм този Мартин за когото става дума.. Не разбирам за каква пратка е ставало въпрос.. толкова пъти съм ходил до екон и не са ми казали че има пратка която ме чака.. Извинявам се че така се е получило.. ако трябва ми дай някакъв адрес да ти преведа парите за разкарването.. Все пак нека сме сериозни...


Няма проблем всичко е точно. :yes: С момчето се разбрахме. ;)


Извинявам се отново че така се е получило.. Просто И тези ЕКОНТ взеха да работят много несериозно!!! За 2 пратки имам 3 оплаквания от тях..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 5.10.2007

Мнение от tankishev » 23 Яну 2009, 16:36

Случай на некоректност от колегата ludia
Цитирам си оплакването тук защото темите в продава ще изчезнат след 30 дни а докато колегата не си промени отношението това трябва да остане тук!

Здравейте колеги! Бих искал да ви предупредя, че колегата е АБСОЛЮТНО НЕКОРЕКТЕН и не работи по принципите на ВЗАЙМОПОМОЩ, а се интересува само как той да икяри!!!

Не твърдя, че всички с които е работил са недоволни, но ето това е моят случай:

- С колегата се запознахме на събор на БМВ. В Е46цата имаше БМВ МД плеър, аз пък имам Сони МД уокмен който записва мини дискове през USB директно от лаптопа. В последствие с колегата се чухме и се разбрахме да му продам МД уокмена + няколко дискчета за да си записва и да си слуша музика. Обясних му името на софтуера, който му трябва (SonicStage на Сони) и му казах (супер коректно), че ако не станат нещата ще му върна парите. Оказа се, че от Сони нямат драйвери за 64бит. Виста (става за всички други без тази), а на колегата компютъра е точно с нея. 24часа по-късно парите му бяха в него а плеъра в мен.

- В последствие колегата си купи ЦД и реши да продава МД-плеъра за БМВ-то. Аз го купих за сестрата на приятелката ми, тествахме го с дикс записан от моя лаптоп и всичко беше наред. Оказа се, че нейният служебен лаптоп също е на Виста 64. Обадих се на колегата по-рано на следващия ден (по малко от 24 часа) да му кажа, че плеъра не ни върши работата и от тогава се случиха следните СУПЕР НЕКОРЕКТНИи НЕКОЛЕГИАЛНИнеща:
-- колегата ми обясни как аз трябва да и записвам дисковете щом на нейният компютър не може ?????
-- колегата обясни как трябва да преинсталирам по-стара версия на СЛУЖЕБНИЯТ и компютър (тя няма личен и за целите на БМВ музика няма да си купи както можете да се досетите)?????
-- колегата ми обясни как аз трябва да продам МД плеъра, но е щедър и може да ползвам снимките от неговата обява?????
-- колегата отвори отново обявата вписвайки в нея, че АЗ продавам дискмена?????
-- колегата ми обясни, че няма пари... пусна за продажба сгъваеми огледала за същата стойност (200лв) и отказа да ми ги замени за дикса вместо да търси пари ?????
-- колегата ми обясни, че аз не съм си поискал вариант да му върна МД устройствово ако не ми върши работа (т.е. аз вече съм се прецакал и да съм му мислил и проверил какъв и е windows-а при покупката)
-- колега ме остави на изчакване на телефона докато говорихме без дори да ме предупреди
-- колегата избягваше всякакви лични съобщения с молба да ми отговори или да ми звънне (което знам защото е влизал да си ъп-не темата и неотрече по телефона)

В крайна сметка стигнахме до тук:
- когато той имаше проблем аз му върнах парите под 24часа по късно
- когато аз имах проблем той ми каза, че отговорността не е негова
- когато му казах, че това е форум за взаймопомощ и това не е въобще колегиално отношение той ми каза "да де, но нали го тествахме и тръгна ... като не ти върши работа си го продай" ... или "ще се опитам да го продам, но ако не успея риска е твой"

Това отношение е абсолютно недопустимо за колега от форума ... абсолютна липса на взаимопомощ ... следене само на собственият интерес .... (още по-интересно ... когато попитах колегата "добре де, защо не се съгласи да ми дадеш огледалата - това ми звучи все едно, дори да ги беше продал пак щеше да задържиш парите а не да ми ги върнеш" той потвърди ...неговият интерес е да си продаде огледалата а аз да се оправям сам)

Затова казвам ... внимавайте в сделките с този човек ..... отелно да допълня някои "дребни неща"

- в темата за продажбата на МД - колегата твърди:
2. МД бизнес - Плеър.
Работи с мини дискове. Води се последната възможна екстра в аудиосистемата на Е46. Дисковете са малки и са с различна големина.
От 512мб. до 2гб.
цена:200лв.

това е подвеждащо защтото МД плеъра на БМВ може да чете дисковете само записани в суров вариант (т.е. 80мин музика) големите HI-MD дискове може да се записват от МД уокмен, но НЕ МОЖЕ да се четат от БМВ-то

- в темата за сгъваемите огледала - колегата твърди:
Става става. Доста лесно се монтират. Един колега си монтира същите на Е36 и добави едно копченце само.
Иначе предлагам и монтаж срещо 10 кила нафта

... с което намеква и подвежда че монтажа е лесен и няма нужда от допълнителни модули ... аз съм дал линк в темата:
http://www.bimmerwerkz.com/forum/faq-s-diy-s/upgrade-power-folding-mirrors-complete-e46-61196.html
при които се вижда много добре, че монтажа зависи от това какви опции има колата ви - ръчно сгъване+памет, ръчно сгъване-памет ... в линка може да се види, че ако нямате модули за памет на огледалата ще бъдат необходими мин. модул за 103лв. и копче за 67лв. (цени за нови - хайде да видим дали ще си ги намерите на старо) .... отделно ще трябва разглабяне на двете врати и монтиране на модула зад жабката

В заключение ... очаквам колегата да направи стъпки за оправяне на бъркотията и връщане на парите ми ... ако ли не ... имам МД плеър + записвачка + дискове за продажба - ако windows-a ви не не Vista 64bit


Oтговор на колегата ludia
на моят коментар отгоре (отговорът е пуснат в друга тема, но е редно да присъства и тук за да се видят 2те страни):

Ще отговоря само веднъж тук не на лс. понеже и ти пишеш тук.
И тъй като тазо обява е пусната от мен и съм помолил за ключ, ще се повторя понеже всичко е продадено.
Тако: След като преди 3 месеца купих от теб това плеърче за 50лв. преди да го платя поискъх от теб ако неработи (понеже ми го продаде без батерии и аз неможах да го пробвам) или неможе да записва дискове мога ли да ти го върна. Ти отговори "ДА"
Впоследствие вечерта видях че неработи на 64бит. Виста и на другия ден пак доидох до твоето работно място за да направим оговореното на предния ден.
При кокупката от теб на МД плеъра ти поиска да го пробваме. Разкачих си лаисните свалих си касетофона закачихме МД Плеъра пробвахме радио мулти функция и дали чете дискове всичко работеше перфектно.
Ти се зарадва взего веднага плати и тръгна.
При положение че съм ти продал перфектно работеща стока с която ти лично си на ясно че твоя плеър неработи на Виста 64 аз се чудя защо я купуваш.
Неизкъм да коментирам че двама колеги изявиха желание да го видят и да го тестват преди теб но го запазих за теб, както може да се види в горните ми постове.
Повече няма да коментирам "невъзпитаното държание" на някои колеги които незнаят какво изкът.


Моят отговор на неговият коментар:


ludia написа:При положение че съм ти продал перфектно работеща стока с която ти лично си на ясно че твоя плеър неработи на Виста 64 аз се чудя защо я купуваш.

Защото незнаех, че компютъра на който ще се ползва е на Виста 64!!!!
Колегиалното отношение беше да развалим сделката когато разбрах в рамките на по-малко от 24 часа.

А ти отговарям и на другите твърдения:
1) НЕ ТИ поиска опция ако не работи да ми върнеш МД-то ... аз ти го предложих .... да не говорим въобще, че опцията беше
ако неработи (понеже ми го продаде без батерии и аз неможах да го пробвам) или неможе да записва дискове

а както знаеш РАБОТИ и ЗАПИСВА дискове ... но не ти тръгна софтуера, така че по твоята логика ти не беше си направил труда да провериш дали има драйвери за твоята Виста 64. и предполагам на мое място нямаше да ми върнеш парите, НО АЗ ГО НАПРАВИХ , а ти в последствие не ми отвърна на добрината :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
2) Аз не съм знаел за какъв компютър го купувам това защото е за друг човек ... ти реши да се правиш на печалбар и да не ми върнеш парите. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
3) Твоето държание е невъзпитано, неколегиално и абсурдно ... ако е имало толкова желаещи защо не си го взе след като ти се обадих по-малко 24 часа след като го взех от теб и да го продадеш пак?
4) Защо не се обади на момчетата и да им кажеш, че диска е за продан отново а вместо това написа съобщение тук?
5) Защо се криеше и не ми отговаряше на съобщенията?
6) Купувал съм много неща от форума - от теб съм видял най-некоректното поведение!
Незнам, явно хората съдят по себе си ... аз ти върнах парите когато беше недоволен 1 ден по-късно ... очаквах същото поведение - а не такова като на ченджаджия!
Не съм го държал 1 седмица и да искам да го върна - разбрах че не ми върши работа още същия ден и ти звъннах при първа възможнст на другия ден преди обяд!

Фактите са следните ... в края на деня - ТИ ИЗКЯРИ ... АЗ СЕ ПРЕЦАКАХ ... за това иде реч .... не е като да сме от различни градове и да се разправяме по куриери .... и двамата сме от София и ти НЕ ПОЖЕЛА да ми върнеш парите.

Затова, когато занесох устройството на момичето и не й свърши работа ти се скри като мишка и се държа грубо и абсолютно неколегиално ... не ти отива! - Ето за това става въпрос!!!!

ЧОВЕК БЕЗ ГРАМ СРАМ, БЕЗ ГРАМ ЧОВЕЧНОСТ, БЕЗ ГРАМ КОЛЕГИАЛНОСТ!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil:

ПС: не спамя ... а информирам колегите!
И мен ме "ужили" колега от форума:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=1393313#1393313
Все още чакам извинение ... като от умрял писмо!

Изображение среден разход

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 24 Яну 2009, 9:43

в този случай ти сам си виновен бе приятелю любезни..като знаеш че 64 виста не ги познава за какъв уй го купи и изкарваш колегата некоректен?да ти е продал дефектна стока?не
направихте ли устен договор че ако не работи да му го върнеш?не
еми..
не искам да вземам никаква страна но последния спор си е меко казано смешен и несериозен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Мнение от barty » 25 Яну 2009, 9:36

Аз също мисля че обвиняваш колегата неоснователно! Бил си запознат перфектно за какво става въпрос!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 664
Регистриран на: 16.06.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i
Детайли за колата: M43B19TU

Мнение от TheKiller » 25 Яну 2009, 12:09

И аз съм на по горните две мнения ;)
/// 6>4
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 5.10.2007

Мнение от tankishev » 25 Яну 2009, 17:45

grnka написа:в този случай ти сам си виновен бе приятелю любезни..като знаеш че 64 виста не ги познава за какъв уй го купи и изкарваш колегата некоректен?да ти е продал дефектна стока?не
направихте ли устен договор че ако не работи да му го върнеш?не
еми..
не искам да вземам никаква страна но последния спор си е меко казано смешен и несериозен


Както казах по-горе:

Защото незнаех, че компютъра на който ще се ползва е на Виста 64!!!!


Колегата е некоректен защото аз му направих жест когато той поиска да върне работеща стока месец по-рано!!!! Имахме уговорка да ми го върне ако не работи ... а то работеше НО не му вършеше работа - и си го взех обратно - ето затова е некоректен ... много се надявам същата цигания да не се случи и на вас - на непоискано добро се отвръща с зло това е!
И мен ме "ужили" колега от форума:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=1393313#1393313
Все още чакам извинение ... като от умрял писмо!

Изображение среден разход


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 26 Яну 2009, 19:28

Благодаря за разбирането колеги. Както винаги съм казвъл аз не съм тук за да правя бизнес. Продавам неща само сваляни от моя автомобил понеже съм взел много по скъпи за да ги заместя.

barty написа:Аз също мисля че обвиняваш колегата неоснователно! Бил си запознат перфектно за какво става въпрос!


grnka написа:в този случай ти сам си виновен бе приятелю любезни..като знаеш че 64 виста не ги познава за какъв уй го купи и изкарваш колегата некоректен?да ти е продал дефектна стока?не
направихте ли устен договор че ако не работи да му го върнеш?не
еми..
не искам да вземам никаква страна но последния спор си е меко казано смешен и несериозен


TheKiller написа:И аз съм на по горните две мнения ;)
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2132
Регистриран на: 30.11.2005

Мнение от porostorm » 27 Яну 2009, 13:20

За съжаление и аз ще трябва да се разпиша в тази тема :( Не ме е за 21 лв. които дадох за буквално парче боклук, което въобще не може да се използва но нека колегите да си имат едно на ум!


Става въпрос за ^Penata^ !!!

Разбрахме се да ми изпрати тампон за мотора:
^Penata^ написа:имам само единия перфектен20лв другия замина ;)


Изришно попитах 3 пъти дали е читав, защото това не е обикновен тампон а хидравличен и за здравината не може да се разбере само по външния му вид, но той твърдеше, че е перфектен ... ВЪНШНО.

Ето снимки на перфектният тампон външно... всеки да си прави изводите колко е читав:

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Ясно е, че вотра употреба тампон за мотора няма да е като нов, но аз съм продавал тампони за мотора които бяха наистина в перфектно състояние /на по-малко от 1000 км/... този тампон ми трябваше за да разбера дали "вибрациите", които имам в купето са от тампоните и исках да пробвам с "читав" такъв преди да си купя нови но уви... НЕКОРЕКТНИТЕ продавачи са все повече и повече!
Последна промяна porostorm на 27 Яну 2009, 23:46, променена общо 2 пъти
:yes:

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Мнение от SuPeR_FLY » 27 Яну 2009, 16:34

Колега, ти изобщо говори ли с Пената да се разберете нещо ами веднага го пишеш тук като некоректен? До последно тампона си беше на колата и не е създавал проблеми и както ти каза не може по външния му вид да се разбере за здравината му нали така? Също така какво очакваш от тампон втора употреба и още повече че ти го е дал на такава смешна цена заради състоянието му! :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2132
Регистриран на: 30.11.2005

Мнение от porostorm » 27 Яну 2009, 16:37

SuPeR_FLY написа:Колега, ти изобщо говори ли с Пената да се разберете нещо ами веднага го пишеш тук като некоректен? До последно тампона си беше на колата и не е създавал проблеми и както ти каза не може по външния му вид да се разбере за здравината му нали така? Също така какво очакваш от тампон втора употреба и още повече че ти го е дал на такава смешна цена заради състоянието му! :roll:
Разгледай по-добре снимките, не говорим за "вътррешна" здравота... и как може да говорим за такава при положение, че е сцепен и счупен отдолу ;) очаквам от тампон 2-ра ръка да е здрав външно... а този "УЖ" беше ПЕРФЕКТЕН ;)


п.п.: това нещо ако някой си го сложи на колата трябва да е пълен олигофрен :winky:

Изображение Изображение Изображение

Пак казвам за тези, които не са прочели хубаво първия пост. За такава част 2-ра употреба и 5 лв са много ;) освен ако не е на много малко км... исках да взема тампона за проба защото бил читав...

Мен лично ще ме е СРАМ да предложа за ПОДАРЯВАНЕ такава част, камоли да я продавам...
Последна промяна porostorm на 27 Яну 2009, 16:48, променена общо 3 пъти
:yes:


Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 29.06.2006
Пол: Мъж
Кара: си двойката че е най-сигурна

Мнение от Shondy » 27 Яну 2009, 16:39

SuPeR_FLY написа:Колега, ти изобщо говори ли с Пената да се разберете нещо ами веднага го пишеш тук като некоректен? До последно тампона си беше на колата и не е създавал проблеми и както ти каза не може по външния му вид да се разбере за здравината му нали така? Също така какво очакваш от тампон втора употреба и още повече че ти го е дал на такава смешна цена заради състоянието му! :roll:


аз за това не им давам от моите коли ходовата част и тампони , просто не си струва ,такива работи винаги се случват. Но болни и недоволни винаги ще има.
ИзображениеИзображениеИзображение

ПредишнаСледваща

Назад към Авточасти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook