Ремонт на ръчна спирачка и механизма за отваряне на багажник

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 12.09.2005
Местоположение: гр.София

Ремонт на ръчна спирачка и механизма за отваряне на багажник

Мнение от redex » 19 Юни 2006, 15:29

Привет колеги. Искам малко помощ относно два проблема.

Първият прецака ми се ръчната спирачка. НЯкакво палче явно защото като я дръпна и я пусна тя пада свободно, незадържа контрата. Разглобих до колкото мога но самият лост е капсолован. Има ли идея някой дали може въобще да се ремонтира или да си купувам нова. Проверих в дару не е скъпа но я нямат като наличност.

Другия проблем е механизна за отваряне на багажника. При мен е електрически, предполагам и на другите 5-тици е така. Работеше си но изведнъж спря, като натисна копчето (гуменото) никаква реакция иначе с ключа си отваря. Разглобх кората прегледах всички кабели, почистих конекторните съединения но нищо. Ако някой е имал такъв проблем или идея от какво може да се е породил нека пише.

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 19 Юни 2006, 16:20

за ръчната - скъсани жила?

за багажника - махни гумата като я дърпаш навън. Отдолу виж дали работи ключенцето. мойта гума се беше напъхала навътре и се заклещила заедно с ключето и пак така нямаше правеше като твойта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 12.09.2005
Местоположение: гр.София

Мнение от redex » 20 Юни 2006, 8:29

Не неса скъсани жилата, нали като се дръпне ръчната се чува едно щракане и след това тя си остава дръпната, при мен като я издърпам и пусна тя несе законтря в дръпнато положение. Явно вътре в самата дръжка има механизъм, който при мен се е счупил, защото имаше малки метални парченца, които изпаднаха. За гумата ще я разглобя довечера да видя дане е както казваш ключенцето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 8.07.2003
Местоположение: София

Мнение от Mr.White » 20 Юни 2006, 16:05

От гумата е почти сигурно,тя се прецаква с времето и не застава в жлебовете.В момента все едно ти е в положение на постоянно натиснато.Дръпни гумата навън и ще проработи,кофтито е че после като я натиснеш по силни става същото.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 06 Юли 2006, 15:29

redex написа:Не неса скъсани жилата, нали като се дръпне ръчната се чува едно щракане и след това тя си остава дръпната, при мен като я издърпам и пусна тя несе законтря в дръпнато положение. Явно вътре в самата дръжка има механизъм, който при мен се е счупил, защото имаше малки метални парченца, които изпаднаха. За гмата ще я разглобя довечера да видя дане е както казваш ключенцето.

:idea: Втора употреба от всяка една морга! това е част която никак не се търси... лесно ще си я купиш от някоя ударена кола. 8)

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 06 Юли 2006, 22:09

За капака: разглоби пластмасите около дясната панта на капака на багажника-оттам минава снопа кабели за капака. Огледай внимателно кабелите един по един и най-вероятно ще намериш един прекъснат-кафяв на цвят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 12.09.2005
Местоположение: гр.София

Мнение от redex » 07 Юли 2006, 8:03

Реших проблема с машинката на багажника, благодарение на вашите съвети. :bchug:
Проблема беше в гуменото уплатнение, махнах го и сега си работи но карам без гумичката и незнам да не се напълни с вода.

А за ръчната точно от морга мисля да я взема не е скъпа нова но спестените пари могат да отидат за нещо друго полезно :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 8.07.2003
Местоположение: София

Мнение от Mr.White » 10 Юли 2006, 10:55

Не карай без уплътнението, ще се задръсти с боклуци и ще ти блокира механизма за отварянето.
При мен беше така
8)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook