:: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Модератор: Търговски модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 23.08.2005

Мнение от nqkoisi » 16 Юли 2007, 13:13

koyota написа:Хайде и аз да се оплача!
Купих си комплект фарове с angel eyes и ксенони, М-ви лайсни и М-ва броня от един младеж от Плевен-Владо(във форума се пише като "nqkoisi") Бронята имаше липсващи 3 лайсни, но "nqkoisi" твърдеше, че има човек, от когото да вземе 2 от тях! При покупката все още липсваха лайсните и трябваше да ми ги прати в последствие след като ги получи! Минаха 1-2 дни не ми вдигаше телефона! След многократни обаждания най-накрая ми вдигна телефона и ме увери, че лайсните са вече у него и ще ги прати на следващия ден. Следващия ден обаче се превърна в следващата седмица! В момента е ограничил входящите си обаждания, не отговаря на лични съобщения и няма никакъв начин да се свържа с него.
От цялата работа съм със 120 лв назад!
Парите съм ги прежалил вече, но вие внимавайте ако имате взимане даване с въпросния "пич" :banghead:


ехеее искам опровержение от Виктор обясних му и съжалявам за забавянето но всичко е ОК вече

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 23.08.2005

Мнение от nqkoisi » 16 Юли 2007, 19:02

SuPeR_FLY написа:И на мен nqkoisi едно време щеше да ми праща една хромирана лайсна за багажника ама си остана с пращането само :confused: :evil:


ти ме пита казах ти цена нито съм ти обещал нито адрес си ми давал нито съм ти казал еди си кога ще ти я прата така че невиждам какъв е проблема

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Мнение от SuPeR_FLY » 16 Юли 2007, 19:23

nqkoisi написа:
SuPeR_FLY написа:И на мен nqkoisi едно време щеше да ми праща една хромирана лайсна за багажника ама си остана с пращането само :confused: :evil:


ти ме пита казах ти цена нито съм ти обещал нито адрес си ми давал нито съм ти казал еди си кога ще ти я прата така че невиждам какъв е проблема

Напротив :!: Разбрахме се, че ще я взема, дадох ти всичко, но от теб никакъв отговор повече, съжалявам, че ЛС-тата като станат много и се трият старите и не ги пазя :evil: Както и да е, минала работа, не ми се спори за глупости :confused:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 23.08.2005

Мнение от nqkoisi » 16 Юли 2007, 19:26

колега нещо си се объркал хич ми не е за тая лайсна още стой на багажника

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: София

Мнение от koyota » 19 Юли 2007, 9:46

nqkoisi написа:
koyota написа:Хайде и аз да се оплача!
Купих си комплект фарове с angel eyes и ксенони, М-ви лайсни и М-ва броня от един младеж от Плевен-Владо(във форума се пише като "nqkoisi") Бронята имаше липсващи 3 лайсни, но "nqkoisi" твърдеше, че има човек, от когото да вземе 2 от тях! При покупката все още липсваха лайсните и трябваше да ми ги прати в последствие след като ги получи! Минаха 1-2 дни не ми вдигаше телефона! След многократни обаждания най-накрая ми вдигна телефона и ме увери, че лайсните са вече у него и ще ги прати на следващия ден. Следващия ден обаче се превърна в следващата седмица! В момента е ограничил входящите си обаждания, не отговаря на лични съобщения и няма никакъв начин да се свържа с него.
От цялата работа съм със 120 лв назад!
Парите съм ги прежалил вече, но вие внимавайте ако имате взимане даване с въпросния "пич" :banghead:


ехеее искам опровержение от Виктор обясних му и съжалявам за забавянето но всичко е ОК вече

Опровержение за какво? Вярно е, че ми донесе 2 лайсни в крайна сметка но не са тези, които беше казал. Както и да е считам, че си изпълнил своята част(макар и не напълно)
А за основата на бронята, надявам се, че ще сложа новата до края на седмицата и ще ти я пратя!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 23.08.2005

Мнение от nqkoisi » 19 Юли 2007, 11:47

ами не бяха в мен казах ти квото ми казаха на мен тука един продава тая която ти трябва 20 лв ако искаш кажи да я зема

CS-маниак
Аватар
Мнения: 1773
Регистриран на: 28.05.2002
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Мнение от lowdriver » 21 Юли 2007, 8:45

Куриерските фирми нямат нищо общо с този Форум, че да намират място в тази тема!
(отнася се за последните постове, които изтрих)
Изображение
Driver's Racing Team

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 22.07.2007
Местоположение: София

Мнение от AlpinaPower » 23 Юли 2007, 14:31

Искам да съобщя за сериозен измамник, който се подвизава из форума.

Лицето за което говоря е потребител с никнейм vectra. Истинското му име е Димитър.

Бях ИЗМАМЕН :!: Лицето ми продаде КРАДЕН телефон-става дума за SonyEricsson W800i

Ще бъда кратък и точен.
Въпросният ме излъга, че телефона е на 12 часа разговори и е току що внесен от Англия от негов много добър приятел. Всичко уж беше наред, докато един месец по-късно не ми се обадиха от Пето РПУ (до последно си мислех, че това е някаква шега). Бях "любезно" уведомен да си довлека задника (извинявам се за жаргона) веднага, за да не дойдат те (полицаите)при мен-цитирам буквално следователя, с който разговарях.

Имаха разпечатка на всеки един проведен от мен разговор, включително копие на личната ми карта. Същото се отнася и за лицето "vectra", както и за още две момчета, в чийто ръце е бил телефонът преди да стигне, за жалост, и до мен. Загубих един ден в разправии, даване на обяснения и писане на показания в районното поделение.

Оказа се, че телефонът е бил притежание на жена на средна възраст, преди да й бъде откраднат-тя подава жалба и с крайният резултат се сблъсках аз. Първото лице, което е ползвало телефона след кражбата е рецидивист, добре познат на столичната Полиция.

Сега се очаква да му бъде потърсена съдебна отговорност. Ще бъда викан и като свидетел, и като потърпевш в съдебната зала. Кога обаче ще стане това... никой не знае-може след месец, може и след две години :idea:

В заключение ще кажа, че пиша тази тема ЗА ВАС, които посещавате форума с цел да избегнете да бъдете измамени. Ще постна същата тема в още един популярен форум, където знам, че този престъпник "върти далавери".

В епилог ще напиша, че съм "назад" с 300 лева, но разбира се, вината за случилото се е изцяло моя, поради сляпото доверие, което проявих към въпросният измамник.

П.П. Моля темата да бъде направена Важна, както вече сториха това администраторите в дата.бг :idea:

Благодаря за вниманието :!:
:idea: :idea:

Пиша номерата, на които отговаря лицето Димитър, а те са именно следните: 0899383924 и 0898815502 , не бих се очудил ако има и други номера. ПАЗЕТЕ СЕ!!!!! Темата не е НИКАКВА ШЕГА!

Ще дам линк към темата в датата, тъй като предполагам, че ще изникнат въпроси-там съм отговорил - http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1350102

Успех и безаварийно каране на всички :!:

CS-маниак
Аватар
Мнения: 1773
Регистриран на: 28.05.2002
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Мнение от lowdriver » 28 Юли 2007, 9:54

Развръзката...
AlpinaPower написа:Днес се срещнах с Митко. Поговорихме си доста. Той ми представи личната си кореспонденция с момчето от което е взел телефона (този въпросният също е бил викан в 05 РПУ-СДП) преди да стигне до мен и ме увери, че не е знаел, нито пък е подозирал, че телефона е бил краден.

И той и аз смятаме, че цялата тази история е повече от неприятна и стигнахме до решението да си "поделим" стойността на телефона (когато го закупих аз - 300 лева) по равно - така той ме увери, че на 2 или 3 вноски ще ми възтанови 150 лева (днес ми даде "аванс" като гаранция, че ще е коректен). Целта ни е да няма "напълно ощетен", а негативите за всичко това да се разпределят по равно. Аз смятам, че това е коректно, така смята и Митко.

Митко ме увери, че от многото телефони, които е продал това е единственият който се е оказал нередовен. И той и аз съжалихме, че не можахме да се видим и да "изясним" случая по-рано. Радващо е, че Митко се оказа коректен и ще понесе както, казах вече, паричната загуба на 50% заедно с мен.

Все пак ще изчакам да получа цялата сума, за която се разбрахме с него (150 лв.) и тогава ще правя генерални заключения.


vectra написа:Целия проблем започна от момента когато реших да направя бартер моя з800и за в800и...около месец след това Данчо(момчето при който отиде телефона) ми звъни и ми казва, че телефона се е оказал краден и му е бил отнет в 5 РПУ София, след доста дълъг телефонен разговор се разбрахме, когато и аз бъда повикан на разпит да се срещнем и да се разберем за сумата която аз да му дам като обещтетение...до ден днешен не съм бил викан никъде и от никой! Реших, че е имало дело или някакво бързо съдебно производство и парите са били възстановени...след като разбрах, чрез съответните теми, че това не е така се видях с Данчо и се разбрахме 50 на 50 всеки да поема от парите за телефона! Както и самият той разбра това е първия и убеден съм последния случай в който името ми се замесва в такива нелепи ситуации, а съм убеден тъй като след този случай нито ще купя повече телефон без документи, нито пък ще продам!

Искам да благодаря на колегите с които съм имал някакъв конктакт и ме защитиха!Благодаря, че не се усъмнихте в честността и коректността ми! ;)

Колегите-биячи...с бой всичко се опраея колеги..продължавайте така, това винаги е най-правилното решение! :roll: :lol: :mhihi:
Изображение
Driver's Racing Team

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Мнение от stambo_81dg » 30 Авг 2007, 9:28

с колегата 'kiedmobile"
мога да ви посъветвам никои да не се занимава :!: :!: :!:

един път се уговорихме трябва ли му някои работи от люка
доиде разру4ка цялата кола и нищо не взе

2-ри път
уговаряме се да му пратя една турбина
каза няма проблеми пращаи
мина една седмица нищо няма пари
по едно време ми пи6е 4е куриера не дошъл 4акал го и тн.
и трябвало да ходи във варна и оставил пари на маика си
да я плати :!: :!: но куриера не дошъл :!: :!:

НО :!: :!:
на мене куриера ми звани и казва че му я занесъл ама нямал пари да я плати
и ми каза 4е имал други пратки за него ама тои не си ги търсел :!: :!:

и аз си я прибрах и естествено платих разноските в двете посоки - 30 лв
не съм за 30 лв ама
мноо мразя да ме правят на будала :!: :!:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 549
Регистриран на: 19.07.2002
Местоположение: гр.Бургас
Пол: Мъж

bmw525tds

Мнение от RAFF » 18 Окт 2007, 18:55

bmw525tds-това е ника на един изключително некоректен и нагъл псевдо-търговец. при сключена сделка, договорена сума и дадени данни от моя страна за куриера, той се отметна от сделката, под пред текст че, му се видяла малка цената за двата касетофона които продава, след което вдигна цената два пъти и половина. предложих му сумата договорена първоначално за двата касетофона, само за единия и тоя тарикат ми поиска още 20лв отгоре.
не че е кой знае каква загуба, ма да си знаете да не му се връзвате на глупостите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Мнение от b2 » 22 Окт 2007, 21:35

Внимание IIH - живее в Сименово (не помня името) е изключително некоректен!

Разказ на случката:

Човека от доста време насам има обява във форума за М52Б28 на части. Аз му се обаждам с интерес към коляновия вал. Съответно се уговаряме, отивам у тях виждам вала, плащам го и го взимам, с *ИЗРИЧНАТА УГОВОРКА* да го занеса на шлайфист да го замери дали не е много износен или 3ти ремонт например и ако се окаже не-читав да му го върна и съответно да си прибера парите. Както и да е съвсем м/у другото докато качвахме вала в багажника ми човека се изтърва че мотора, от който е взет вала е с чугунен блок! Което силно ме озадачи, защото беглите ми познания за м50/м52 моторите сочат, че 2.8литра обем има *САМО* М52, и още че ВСИЧКИ М50 са с чугунен блок и ВСИЧКИ М52 са с алуминиев блок! Но не бях 100% сигурен в това на момента на сделката. Веднага като чух това поисках да видя блока, от който е свален вала и съответно номера му за да се уверя, че е 2.8. Отидохме при блока и човека ми показа номера, започващ с 286S.... Блока уви си беше чугунен. Интересното е, че номера беше на нетипично според мен място, но вярно идея си нямам къде седи номера на М50/М52. Изписан с дребни под 1см букви - вдлъбнати , не както примерно на М20-ката изпъкнали изляти, а по скоро издълбани като с щампа и чук - абе все едно made in vraca. Както и да е, уговорката за cash-back остана и прибрах вала.
Още на същия ден се уверих че вала е от 2.5 след замерване на хода и проверка по номера. А и на самия вал си пише "Hub 75", което на немски означава ход 75мм! Ето малко данни за видовете М50/М52:

http://www.usautoparts.net/bmw/engines/m52.htm

Хода на м52б28 е 84 както сами виждате, а на м50б25 е 75, колкото на вала продаден ми за 2.8-цов!

Обадих се *НА СЪЩИЯ ДЕН* на човека и му обясних, че вала 100% не е от 2.8 и че искам да му го върна и да си взема парите, той ми обясни че вече ги е похарчил, няма други пари и просто е невъзможно вала да е от 2.5 мотора бил перфектен неотварян и т.н...... Как да е щял за 2-3 седмици да събере пари и да ми ги върне. Викам кво да правим, по-добре от нищо..Ще го тормозя всяка седмица да не ме забравя..

Човека ми звънна след 3-4дена да ми каже, че е намерил нов клиент за вала, да се видим да го предам. Питах го дали клиента му знае, че тоя вал 1000% не е от 2.8 той каза че човека знаел че е от 2.8, щото той бил от 2.8, викам добре , оправяй се лъжи хората, аз си искам парите. И уговорката беше като се разбере с човека ДА МИ ЗВЪННЕ ДА МИ КАЖЕ КЪДЕ И КОГА ДА ЗАНЕСА ВАЛА И ДА СИ ВЗЕМА ПАРИТЕ! Това става четвъртък 18.10.2007! Повече не ми звънна до днес. Тази вечер аз му звъннах да го питам кво става с работата, той се направи на луд как нямало да ме чака и да ми се моли да му връщам частите, как аз съм му сменил вала и никакви пари нямало да ми върне. "Клиента" изчезнал и т.н. и т.н. Той ме чакал аз не съм се обадил никъв и така. Казах му спокойно като разумен човек, да не се прави на дребен тарикат и да мисли тъпи лъжливи оправдания да ми пробута стоката си и да не си спази обещанието по сделката, той ми каза някъв вървежен шопски лаф и ми затвори телефона......

Като заключение - изключително некоректна сделка, която от самото начало намирисваше, но доверието което вдъхва форума а и мерака да стане маниящина наклони везните в полза на наивното доверие на устни обещания от непознат, но все пак съфорумец, споделящ общата идея, за което не за първи път съжалявам.

Мисля, че доста хора от тук ме познават, не съм от скоро член на тази общност, не се занимавам с дребен тарикатлък и цигании за някой нечестен лев. Изобщо не се занимавам с търговия на коли и авточасти, не ми е и целта да печеля от сделките в този форум.
Предупреждавам всички, които са имали или ще имат вземане-даване с въпросния юзър.

Все пак ще бъда приятно изненадан ако човека реши да прояви коректност, в което силно се съмнявам, знае ми телефона, ще отвърна подобаващо и коректно!

Моля модераторите ако засекат обяви от неговото IP с друг профил да предупреждават евентуалните клиенти.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Мнение от stambo_81dg » 03 Ное 2007, 17:12

stambo_81dg написа:с колегата 'kiedmobile"
мога да ви посъветвам никои да не се занимава :!: :!: :!:

един път се уговорихме трябва ли му някои работи от люка
доиде разру4ка цялата кола и нищо не взе

2-ри път
уговаряме се да му пратя една турбина
каза няма проблеми пращаи
мина една седмица нищо няма пари
по едно време ми пи6е 4е куриера не дошъл 4акал го и тн.
и трябвало да ходи във варна и оставил пари на маика си
да я плати :!: :!: но куриера не дошъл :!: :!:

НО :!: :!:
на мене куриера ми звани и казва че му я занесъл ама нямал пари да я плати
и ми каза 4е имал други пратки за него ама тои не си ги търсел :!: :!:

и аз си я прибрах и естествено платих разноските в двете посоки - 30 лв
не съм за 30 лв ама
мноо мразя да ме правят на будала :!: :!:




същата работа е и "ludi4kiq"
трябвали му фарове за е36 и радиатор воден
казах му че имам но с забележки но стават и му обясних за кво става въпрос за 130лв два фара с е ел регулиране и радиатор
тои каза че ги взема да му ги пращам
ве4е 10-на дни не са взети питах го по скаипа -тишина

куриерите ми казаха 4е тои дошъл но искал първо да разопакова пратката и тогава щял да я вземе но не му разрешили и тои си тръгнал
сега трябва да поема и двете посоки
така че имаите едно на ум с тея двамата :!: :!: :!:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 21 Яну 2008, 11:53

ВНИМАНИЕ!!!

ИЗМАМНИК!!!

Разбрахме се с лицето dundo да ми прати 4ри кожени кори за вратите и отзад, за купето. Каза 100 лв. Нито съм се пазарил, нито нищо, попитах го няколко пъти, "Всичко наред ли е с корите?! Щипки, Кожа и т.н.", той всеки път на ЛС ме уверяваше, че са ПЕРФЕКТНИ. Дойдоха, платих си ги. (Това преди нова година). Бяха опаковани и въобще не съм ги гледал. До онзи ден в който си слагах кожения салон, реших и корите да видя, разопаковах ги и направо ми стана зле. От 4-те не става абсолютно нищо. Разлепени, нямат нито една щипка и т.н. и т.н. ДОРИ ШОФЬОРСКАТА БЕШЕ СЧУПЕНА НА ДВЕ!!! Просто останах без думи. Сигурно аз съм си виновен, че не съм погледнал какво купувам, но ВИЕ МИ КАЖЕТЕ, ЗА 100лв. ЩЕ СИ ЗАЛОЖИТЕ ЛИ ДОСТОЙНСТВОТО, КАТО ПРОДАДЕТЕ ЧИСТ БОКЛУК НА НЯКОГО!!! Та те ЗА НИЩО НЕ СТАВАТ. По-късно ще прикача снимки.

От: dundo
До: vicho
Пуснато на: 17 Дек 2007, 21:31
Заглавие: Re: korite
Да баце отзад всичко си е наред, може с Еконт, така че като решиш давай адрес и тел


Направо нямам думи. Не съм за 100лв. Няма да обеднея без тях, но ти b]dundo[/b], дано забогатееш. Не мога да повярвам, че има такива хора, още повече нарекли себе си фенове на марката и имащи самочувствие, ако искаш ще ти пратя още 100 лв., ако толкова си го закъсал?!!??!?! :evil: :evil: :evil:

ПОТРЕСЕН СЪМ!!!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1418
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София

Мнение от euroto » 21 Яну 2008, 12:48

И аз имах същия случай с него - взех нещо което уж беше перфектно а се оказа пълен кенеф, но му върнах стоката и той ми върна парите :roll:
Тогава ми каза, че нещата не са негови и не ги е виждал, което ме накара да повярвам, че няма вина за случилото си .... аз лично не го упреквам .... само споделям какво се случи ... мисля, че постъпи коректно :roll:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Авточасти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook