:: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Модератор: Търговски модератори

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Мнение от bmwfena » 11 Апр 2008, 21:25

стан написа:От мене + за:
tonito - фара който купих беше точно както описанието и все още ми е на колата, всичко точно
chocho-rz - мигачите бяха както трябва дойдоха навреме, бързо ги прати
stoni - каквото съм купувал от него ядове няма, веднага идва
///MapTo - и с него проблеми нямаше
Пламен83 - за него 2 плюса даже с такива хора искам да си имам работа :)
z350 - тениската дойде сравнително бързо и качеството е на ниво

За bmwfena съм пас. Гумите които исках да купя имаха няколко снимки едната на грайфера, другата с дот 06 и третата как са 4-те еднакви. По телефона ми каза че са четири еднакви, обаче дойдоха 2бр 06 и 2бр 04, 2 бяха лепени, а в трета имаше малък пирон т.е. за лепене. Гумите обаче си бяха с отличен грайфер, цената беше повече от добра, бяха еднакво износени, продадох ги без проблеми за 2 седмици даже на печалба :mhihi: . Не мога да го пиша некоректен понеже той на практика не ме е излъгал, но трябваше да ми каже за тези неща да си направя сметка дали да се занимавам затова не мога да кажа че е напълно коректен.
карай ве-пиши ма Некоректен-няма да ти се сърдя :( :(
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 16 Апр 2008, 13:13

Ето един некоректен:
http://bmwpower-bg.net/forums/profile.p ... le&u=13939
А това е обявата:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=89746

За протокола,понеже обявата ще изчезне,
cut_and_eat_fast_cars написа:16" джанти Азев + Гуми Мишелин Пилот 650лв. СПЕШНО!!!
Джанти са 4бр. абсолютно запазени ЕТ35 8J. Гумите са МИШЕЛИН Пилот 205/55 грайфер 5-6мм. Карани са около година и са купувани 2006-а накрая. Продават се СПЕШНО и не търся бартери. За сериозни купувачи цената може да се преговори.


А получих това:
vld написа:
cut_and_eat_fast_cars написа:ПРОДАДЕНИ!!! :!:

Айде върнати за втори опит :mhihi:
Колега другия път давай точна информация за стоката която продаваш!!!
Джантите са с ЕТ20 ,вместо ЕТ35 както си писал по горе в обявата, и са 7.5j вместо 8.
Гумите са с ДОТ 0603-което означава 6-та седмица 2003г ,което е много ама много далече от 2006г.
:evil: :evil: :evil:
Не само че са стари ми и едва 3мм грайфер имат ,неравномерно износени са и направо им липсват парчета на места :!:
Просто не е коректно така ти сам си си виновен че ти е върната стоката
;)
Ето и малко снимки на въпросната стока:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Айде със здраве и успех :twisted:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Мнение от benzin » 16 Апр 2008, 19:21

- BESSNIA
Става дума за тази тема http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... highlight=
Току що се връщаме от Враца във много "добро" настроение... След разговор снощи по телефона и уверения от него, че със сигурност коляновия вал който има е от M44 1.9 тръгнахме с един приятел от София за Враца да взимаме вала, видяхме се със "BESSNIA" и се оказа че този вал който има той няма нищо общо с този от М44 1.9, но той си "мислил" че е такъв защото го бил свалил от is-ка 95 год. останахме си със разходката, разходите за гориво, винетка и изхабените нерви...

Разработва двигатели и хотели
Аватар
Мнения: 1699
Регистриран на: 6.06.2003
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: M3 s54 , e23 745i ,e36 328, M3 s38
Мечтае да кара: отново м3 е30 :)

Мнение от BESSNIA » 17 Апр 2008, 7:36

benzin написа:- BESSNIA
Става дума за тази тема http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... highlight=
Току що се връщаме от Враца във много "добро" настроение... След разговор снощи по телефона и уверения от него, че със сигурност коляновия вал който има е от M44 1.9 тръгнахме с един приятел от София за Враца да взимаме вала, видяхме се със "BESSNIA" и се оказа че този вал който има той няма нищо общо с този от М44 1.9, но той си "мислил" че е такъв защото го бил свалил от is-ка 95 год. останахме си със разходката, разходите за гориво, винетка и изхабените нерви...

Прав е колегата найстина стана голям гаф и го разкарах до Враца за няма нищо. Моя е грещката, че не огледах по хубаво двигатела и аз разглабах цял ден за да извадя тоя вал за няма нищо. оказа се че моя мотор е м42 а не м44 а разликата била във вала и бобините. Бобините при мен бяха 4-ри като на м 44, но това разбира се не ме оправдава. Съжалявам още веднъж.
0878155158 BG. номер
+447733066030 англ. номер

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Мнение от benzin » 17 Апр 2008, 8:36

BESSNIA написа:
benzin написа:- BESSNIA
Става дума за тази тема http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... highlight=
Току що се връщаме от Враца във много "добро" настроение... След разговор снощи по телефона и уверения от него, че със сигурност коляновия вал който има е от M44 1.9 тръгнахме с един приятел от София за Враца да взимаме вала, видяхме се със "BESSNIA" и се оказа че този вал който има той няма нищо общо с този от М44 1.9, но той си "мислил" че е такъв защото го бил свалил от is-ка 95 год. останахме си със разходката, разходите за гориво, винетка и изхабените нерви...

Прав е колегата найстина стана голям гаф и го разкарах до Враца за няма нищо. Моя е грещката, че не огледах по хубаво двигатела и аз разглабах цял ден за да извадя тоя вал за няма нищо. оказа се че моя мотор е м42 а не м44 а разликата била във вала и бобините. Бобините при мен бяха 4-ри като на м 44, но това разбира се не ме оправдава. Съжалявам още веднъж.

карай колега живи и здрави, мен вече ми мина и не го мисля, евала че поне си признаваш грешката

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от BMX » 17 Апр 2008, 10:19

Ето още един некоректен продавач от Петрич с ник Klef.

Случаят:
Пуснал съм обява в "Продава" за шпер 3.45 от Е36. Въпросният потребител ми писа на лично, че има такъв. Договорихме цена отново на лично и след като сто пъти го питах дали е шпер и той потвърди днес сутринта получих така желания смс. Отивам в ЕКОНТ, проверявам дифа и се оказа, че е обикновен отворен диференциал. Обадих се на момчето на място, той тръгна да ме убеждава, че дифа е шпер. Както и да е, отказах пратката. Може просто да е станала грешка, но все пак внимавайте и проверявайте какво получавате.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 17 Апр 2008, 10:32

mad_presley написа:
vld написа:Айде върнати за втори опит :mhihi:
Колега другия път давай точна информация за стоката която продаваш!!!
Джантите са с ЕТ20 ,вместо ЕТ35 както си писал по горе в обявата, и са 7.5j вместо 8.
Гумите са с ДОТ 0603-което означава 6-та седмица 2003г ,което е много ама много далече от 2006г.
:evil: :evil: :evil:
Не само че са стари ми и едва 3мм грайфер имат ,неравномерно износени са и направо им липсват парчета на места :!:
Просто не е коректно така ти сам си си виновен че ти е върната стоката
;)

Айде със здраве и успех :twisted:

Винаги съм се чудил, защо някои хора, като продават нещо пускат снимки с резолюция достойна за монитор от 78-ма :roll:

Явно имат какво да крият от "балъка", който ще клъвне :evil:

@vld, надявам се не си ги платил вече!

Върнах му ги ,няма как да ги платя с толкова много разминаване ;)
Той пича сам си го слага със 120лв.
Доставката Бургас - София ми беше 58лв ,+ толкова наобратно мисля,че ше му е за урок друг път да не пуска подвеждащи обяви.
А най трагичното е ,че за една бройка да му мине номера,понеже джантите ги поръчах за един приятел който грам идея си няма кое какво е като параметри ЕТ, ДОТ и тн. ,демек ако трябваше той да ги получи от куриера щеше да си ги плати като поп ,прежалвайки гумите,защото те бяха във видимо лошо състояние,но после като купи нови гуми и ги слижи на колата и отзад почне да стърже,какво прави тогава :?: почва да псува хвърля ги на някой гумаджия за 300лв само и само да се отърве и накрая този му опит да се сдобие с джанти му излиза 1000лв. без да има джанти :confused:
Не е коректно да има такива продавачи!!!
Изображение


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 17 Апр 2008, 11:32

Да си пусна и аз за героя, ето цитат от съобщението ми на предишната страница

sonny написа:За момента няма да казвам име на потребителя, но съм пратил една врата и си седи още в еконта, лично му се обадих да я вземе, ама още не е. Ще изчакам още една седмица, ще си платя транспортите и магазин на еконт и ще си го напиша като пичр но засега съм толерантен, чакам вече 10 дни поне, но не я е взел, ще почакам още 5-6


Днес е Четвъртък, героя още не си е взел вратата от Еконта в Русе, аз съм я пратил на 27.03, 3 дни след това като отидох да си взема наложения се оказа, че не я е взел, обадих му се по телефона и той ме увери, че на следващия ден ще си я вземе, но до момента не го е направил, направих два опита да се свържа с него, но телефона му е изключен, аз и да искат от Еконта да я върна ще откажа, защото двата транспорта + магазина, струват повече от вратата, ама героя нема се отърве само с това, все пак е във форума, а и скоро може да отскоча до Русе. Лошото е, че от тук нататък ще горят честните хората от прованса, защото първо ще искам да ми пратат парите, после да им пратя стоката. Линка към темата на героя http://www.bmwpower-bg.net/forums/profi ... le&u=14854

CS-маниак
Аватар
Мнения: 1773
Регистриран на: 28.05.2002
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Мнение от lowdriver » 17 Апр 2008, 12:21

Тази тема НЕ Е за дискусии! Отбелязвам това заради няколкото мнения, които не бяха
за тук и изтрих. Тази тема е за потребители, които са пряко свързани с даден случай (на
некоректност или коректност)!
Изображение
Driver's Racing Team

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Мнение от SaSo » 17 Апр 2008, 15:44

BMX написа:Ето още един некоректен продавач от Петрич с ник Klef.

Случаят:
Пуснал съм обява в "Продава" за шпер 3.45 от Е36. Въпросният потребител ми писа на лично, че има такъв. Договорихме цена отново на лично и след като сто пъти го питах дали е шпер и той потвърди днес сутринта получих така желания смс. Отивам в ЕКОНТ, проверявам дифа и се оказа, че е обикновен отворен диференциал. Обадих се на момчето на място, той тръгна да ме убеждава, че дифа е шпер. Както и да е, отказах пратката. Може просто да е станала грешка, но все пак внимавайте и проверявайте какво получавате.


Незнам според мене се е получила грешка някаква...Клеф е купувал от мене неща и е коректен честно казано...Мисля че първо трябва двамата да се пробвате да се разберете а не веднага да го изпляскаш тук... :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 17 Апр 2008, 21:06

BMX написа:Ето още един некоректен продавач от Петрич с ник Klef.

Случаят:
Пуснал съм обява в "Продава" за шпер 3.45 от Е36. Въпросният потребител ми писа на лично, че има такъв. Договорихме цена отново на лично и след като сто пъти го питах дали е шпер и той потвърди днес сутринта получих така желания смс. Отивам в ЕКОНТ, проверявам дифа и се оказа, че е обикновен отворен диференциал. Обадих се на момчето на място, той тръгна да ме убеждава, че дифа е шпер. Както и да е, отказах пратката. Може просто да е станала грешка, но все пак внимавайте и проверявайте какво получавате.



офф
колега как така си отворил пратката ?!
преди време и мен ме вълнуваше дали може но ми казаха че трябва да я платя и тогава я виждам
офф
Изображение

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Мнение от ! Алекс » 17 Апр 2008, 21:10

bam-bam написа:офф
колега как така си отворил пратката ?!
преди време и мен ме вълнуваше дали може но ми казаха че трябва да я платя и тогава я виждам
офф


може може
на Еконта има такава опция

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 17 Апр 2008, 21:11

bam-bam написа:офф
колега как така си отворил пратката ?!
преди време и мен ме вълнуваше дали може но ми казаха че трябва да я платя и тогава я виждам
офф

Ще сме яко офф, но е полезно за всички, така че по -дбре да не се трие!
Когато ви пращат нещо с куриер, задължително изисквайте от продавача да отбележи, че пратката може да се отвори преди да се плати!Има такава опция в Еконт.Ако не е отбелязано, по-добре не я плащайте ;)

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Мнение от SuPeR_FLY » 17 Апр 2008, 21:12

По принцип този, който праща може да отбележи, че получателя може да види пратката преди да я вземе, но ако си гъст с тях пак става номера ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 7.10.2007
Пол: Мъж

Мнение от mazda_man » 18 Апр 2008, 21:38

SuPeR_FLY написа:По принцип този, който праща може да отбележи, че получателя може да види пратката преди да я вземе, но ако си гъст с тях пак става номера ;)
Аз на всички им казвам че могат да върнат пратката за моя сметка с наложен платеж за да са доволни. 2 автомобила продадох през нета. Миналата седмица ми върнаха пратка с наложен платеж части от мазда. Просто не мога да проумея какво си мислят некоректните продавци?
Дифа го бях пратил за шпер на колега от форума, но се оказа диф, не шоер, подведен бях от собственика на БМВ-то. Върна ми дифа с наложен платеж, и всички са щастливи.
Еконт работят за нас

ПредишнаСледваща

Назад към Авточасти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook