Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Нова скромна или стара лъскава?

Нова и скромна. Не мога да се занимавам и да я мисля. Продавам я като й свърши гаранцията
5
21%
Нова и скромна. И я държа докато се разпадне.
3
13%
Използвана, но лъскава. Карам докато излезе сериозен проблем, закърпвам го криво ляво и я продавам
2
8%
Използвана, но лъскава. Ще я подържам и карам докато се разпадне.
7
29%
Александре, не ме занимавай с глупости.
7
29%
 
Общо гласове : 24
master of the force
Аватар
Мнения: 5582
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от alx » 23 Юни 2026, 17:58

… породено от спора които се заформи във темата за автокъщите…

Та… нова, по- надеждна, но по- стръмно обезценяваща се кола или по- стара, по- лъскава, но дето ще трябва да я правиш? И после кво?
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: "бяла служебна баничарка"
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от nickstorm » 23 Юни 2026, 18:23

Нещата винаги опират до три неща: бюджет, акъл, прагматичност. Оттам-варианти безброй..... :mhihi:
"Работи, работи!"-казал Иван Вазов и легнал да спи :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: вара, каравара...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от Моджо » 23 Юни 2026, 19:19

Ако може винаги нова..не ме интересува ако ще да има 1 тонколона, да е 50 коня и всичко да и е ръчно. Само да има климатик / на практика то вече такива не знам и да има/.
Това за ежедневка, за семейна , екскурзионна може и да не е нова и да е по лукшури. Ама там идеята е да се кара много години..и по малко км. За нас /аз и жената/ колите са необходимост и няма алтернатива от рода на такси, градски транспорт и подобни. Вариант да седят по сервизи няма. Затова нови.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1054
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X5+M2

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от msi200 » 23 Юни 2026, 19:27

А защо няма опция нова и нескромна? :mhihi:
Последните години има продадени рекорден брой нови скъпи коли в България.
I love the sound of V8 in the morning...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от c04 » 23 Юни 2026, 19:46

Премиум как. Ако има пари нов , ако има много пари стар :mhihi: :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1795
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07' , BMW Z4 2.5
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от ildivvy » 23 Юни 2026, 21:16

:OT: Защо почти винаги се слага паралел между нова и по-надеждна, като това от доста време не е съвсем така? Ако се има предвид, че проблемите няма да ги плаща 'гордия собсвеник', това вече е друго нещо...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!

Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1381
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от slatanic » 23 Юни 2026, 21:51

Служебната може да е всякаква стига да не вози на варел и да има климатик.
Личната...тия са много и всяка си има предназначението...или поне така са в моята глава. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1983
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: Skoda oStavia

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от barty » 23 Юни 2026, 22:04

Старите по-лъскави коли искат много поддръжка, което гълта пари и време. Ако можеш да си го позволиш защо пък не?
Аз лично заложих на нова Шкода, за да не вися по сервизите ( условно казано ).
Засега съм доволен.

Темата е голяма, с много мнения и предпочитания. Всеки е прав за него си.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1983
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: Skoda oStavia

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от barty » 23 Юни 2026, 22:18

:yes:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1902
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Калининград
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: Волга
Детайли за колата: Лада 2105

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Юни 2026, 23:59

Аз минавам да кажа само Зафира Б 1.8 140 коня на газ :mhihi: пък който иска да ми обяснява колко багаж събира неговата кола, тона товар може да качи, колко хора може да качи, колко му харчи електричката спрямо това, ако ще и колко може да върви по родните пътища с наличието на толкова камери за средни, моментнис триноги и обикновени камери за стъклата по патрулките.

А реално коя кола трябва да се вземе, нов кошник или стар премиум...колкото хора, толкова и мнения. :yes:
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди! :mhihi:
I feel the need, the need for speed.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1877
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2026, 0:54

barty написа:https://automedia.investor.bg/a/2-novini/66000-skandal-hilyadi-brakuvani-v-sasht-koli-sa-prodadeni-v-evropa?fbclid=IwdGRzaASnuz5jbGNrBKe7EGV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHq2LNPV3JJfkipKOnoEzR9xNkyNMg-y4xybFbo4Pt_1U8FLNxKyFKyqh0VOm_aem_EyyiBFisp-lT_4dEonRl5w


какъв процент от тези коли са дадени директно на скраб в Европа? П(р)опадналите в Русия не ги брой, там купуват всичко. Отворени въздушни възглавници в огромен брой от случаите се водят тоталка. Проблемът е друг. Купува се такава кола, прехвърлят се номерата на крадена кола тя е вече чиста. Никой и никъде няма да ви спре. Тоталка в Канада е непипана и недраскана в Европа. Проверявайте до последна подробност комплектацията според вин и какво виждате пред вас. Никой не сменя салони и т.н.

Долният юнак има доста интересен канал



Александре, какво направи с Джетата?
Аз бих гласувал за:

Нова германка и я продавам веднага, щом изтече гаранцията.
Аз съм на възраст, в която да съм "Добър в леглото" означава, че не хъркам, не пърдя и не дърпам одеалото към себе си.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.12.2024
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: e60 530xd
Мечтае да кара: g30

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от Aleksandar.7 » 24 Юни 2026, 1:37

Новите коли са за хора, които не могат да поддържат стари.

Сега сериозно, новата кола е винаги по-добрият избор, но само ако си я купуваш от магазина, иначе няма смисъл. Кола излязла от гаранция е по-голям разход. 20 годишна кола ще се чупи колкото и 10 годишна само, че на 10 годишната частите ще са няколко пъти нагоре като цена. Всичко, което не излиза от магазина е въпрос на късмет дали ще е надеждно, без знчение 5, 10, 15 годишно.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от Spunky » 24 Юни 2026, 1:43

Най-разумно е на около година в бюджета, с малко пробег, оставаща гаранция и опция за удължаване.

Най-готино е нов премиум, но не е разумно, та само ако можеш да си го позволиш лесно.

Стар премиум никога не е било добра идея, но някак си се получаваше при евтини майстори и втора употреба и всякакви алтернативни части, а това не е никакво премиум усещане и повечето подобни коли са гробове безподобни. Ако ще обслужваш, както си трябва и имаш гръб за това, стар премиум е готино също, просто най-неразумно.

Правилен отговор няма на въпроса и зависи от финансовия комфорт, щото неразумните неща са супер, само когато не са придобити за сметка на лишения при базовите разходи и стандарт на живот. Дали ще е кредит или спестени пари, трябва да е от дискотечните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005
Местоположение: Setec Astronomy

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от enigma » 24 Юни 2026, 4:31

Моджо написа: За нас /аз и жената/ колите са необходимост и няма алтернатива от рода на такси, градски транспорт и подобни. Вариант да седят по сервизи няма. Затова нови.


Така поставена задача - ти си само за Ролс Ройс. :ok:
Като се строши нещо ти пращат механик с хеликоптер. После като им се обадиш да платиш викат "какво плащане, имате грешка, Ролс ройсите не се чупят" :mhihi:
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1877
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Нова по- скромна или стара по- лъскава кола?

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2026, 5:24

За сметка на това от G класите остават само спомени

https://www.facebook.com/watch?v=1296093672206990
Аз съм на възраст, в която да съм "Добър в леглото" означава, че не хъркам, не пърдя и не дърпам одеалото към себе си.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook