BMW E36 V8 за дрифт

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 5.05.2002
Местоположение: Плевен

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от biko » 03 Мар 2014, 23:15

бих затворил купето от към седалката че като го затвориш лигена и незнаесх какво става там
само най-добрите умират млади

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 04 Мар 2014, 8:34

biko написа:бих затворил купето от към седалката че като го затвориш лигена и незнаесх какво става там

Да аз затова писах, че ще е хубаво да имам визуален контакт.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 15 Мар 2014, 19:31

Днес се позанимавах със стойката за бушонната кутия, на нея ще са бутоните за ел стъклата, аварийните, ключ масата и запалката. Остана да я боядисам и да я монтирам окончателно. Ползвах оригиналната бушонна кутия, като изрязах една част от нея и оставих само най-необходимите неща, стана доста компактна и успях идеално да я събера пред скоростния лост.
170.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 22 Мар 2014, 22:04

Мислех си че съм близо до паленето, но се оказа че трябва да поразглобя малко.
Заради положението на щуцера за парното и максимално изместения назад мотор, се наложи да преправя малко магистралата, за да има от къде да минат маркучите.
Щуцера го изрязах и ще трябва да запуша дупката, а новото му място ще е горе долу такова като на снимката.
Така от него маркуча ще отиде до клапана, който ще бъде монтиран от дясно на мотора и после от клапана ще се върне до единия от щуцерите на парното. На втората снимка се вижда със зелено връщащия от парното маркуч а със синьо постъпващия.
172.JPG

След като се наложи да сваля смукателния колектор, реших да използвам момента и да уволня системата за картерна вентилация.
Ще изработя нова капачка за задната част на колектора с която ще спестя място за маркучите зад мотора а маслените пари ще ги хвана с маркуч директно от тръбичката оказана със стрелка на снимката и ще ги закарам до някакъв съд за картерна вентилация. Ще сменя всички гарнитури, включително и капака под колектора (този дето е затънал в тиня), защото там по принцип е слабо място на този мотор и понякога протича вода.
Някой има ли идея от къде да си купя готов съд за картерна вентилация, който със сигурност работи, или да предложи добре работеща система, която да изработя?
171.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 29 Мар 2014, 21:52

Днес поотхвърлих малко работа и утре мисля да си почина, че ще взема много бързо да я завърша тази кола :mrgreen:
Дойдоха гарнитурките за колектора и картерчето на водната риза.
173.JPG

Така изглежда колектора отзад с новата планка. Сега вече картерните пари няма да влизат в мотора а ще ги изведа в отделен съд.
174.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 29 Мар 2014, 21:55

Вързах се директно с една барза връзка и 16мм ПВЦ тръба за оригиналната тръба на картерните газове, сега остава да се направи кеч танк и отново с бърза връзка ще го свържа с ПВЦ-то. Пуснах и нов кабел от стартера към генератора. По този начин ще съм далеч от ауспусите от страната на геератора, на за стартера няма избор. Препоръчайте нещо с което да омотая кабелите на стартера, за да ги предпазя от температурата.
177.JPG

178.JPG

179.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 29 Мар 2014, 21:59

Наредих и маркучите за парното, но не ми стигна един 16мм около 500мм, имах един много хубав, но се оказа на 19мм. На снимката се вижда къде ще е клапана и общо взето нещата се получиха само с една снадка, което почти не ме притеснява.
175.JPG

176.JPG

Пооправих и кабелите на бушонната кутия и трасирах дебелите кабели, тези дни ще е окончателно монтирана. Стойката й вече е боядисана и ако не я издраскам при монтажа ще съм доволен :mrgreen:
180.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 05 Апр 2014, 17:42

Днес поставих окончетелно бушонната кутия на мястото й, уредите, както и дюзите за пожарната система в купето.
Не обръщайте внимание на кабелите зад бушонната кутия, те са за аварийните, запалката и ел стъклата, ще ги подкъся и трасирам както трябва, но сега те не са на дневен ред.
Купих нов акумулатор и го закачих на мястото му и........о чудо, всичко си работи, имам си ел стъкла и централно заключване :mrgreen:
181.JPG

182.JPG

Направих си една импровизирана термо защита на колектора, защото точно под него са тръбите на водната система и се надявам така да го изолирам и да му намаля температурата, но не съм сигурен, че ще има ефект. Както и да е не ми костваше нищо и го направих, ако има ефект, то той ще е само положителен.
183.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 05 Апр 2014, 17:44

Днес навих нови свещи, с които ще запалим и понастроим и след това ще ги сменя отново. Оказа се обаче, че ще трябва да си купя нови дюзи, тези не стават за нищо :?
186.JPG

Колата е остъклена и готова да я закарам на един приятел да нареди предните спирачки и след това да окабелим мотора и надявам се да му чуем гласа.
184.JPG

185.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Sharo » 06 Апр 2014, 10:20

a защо носачите не си наредил още бре
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 06 Апр 2014, 10:37

Sharo написа:a защо носачите не си наредил още бре

Защото искам да покарам без тях, да видя как се държи колата и какво мога да очаквам от нея и чак след това ще ги сложа
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Sharo » 06 Апр 2014, 21:52

REMUS написа:
Sharo написа:a защо носачите не си наредил още бре

Защото искам да покарам без тях, да видя как се държи колата и какво мога да очаквам от нея и чак след това ще ги сложа

E, защо да губиш време като след като ги сложиш тя няма да има нищо общо с преди
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 07 Апр 2014, 6:55

Sharo написа:
REMUS написа:
Sharo написа:a защо носачите не си наредил още бре

Защото искам да покарам без тях, да видя как се държи колата и какво мога да очаквам от нея и чак след това ще ги сложа

E, защо да губиш време като след като ги сложиш тя няма да има нищо общо с преди

Защото иначе ще взема да я завърша колата и няма да има какво да правя после :mhihi:
А и сега носачите не са при мен, нямам още фланци и хиляди такива подробности. Сега на дневен ред е инсталацията на мотора и паленето, носачите са лесен и бърз хардуер ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от AVGO » 15 Апр 2014, 22:47

Каква е изолацията, която си ползвал за колектора?
А тези дюзи не могат ли да минат само през едно хубаво ултразвуково почистване. Аз преди имах такъв проблем с дюзите, дадох да ги почистят, едната я "прокараха", каквото и да значи това и накрая епруветките бяха равни :yes: Или викаш като се оцапа колата, направо ще я боядисваш :mhihi:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 16 Апр 2014, 11:40

AVGO написа:Каква е изолацията, която си ползвал за колектора?
А тези дюзи не могат ли да минат само през едно хубаво ултразвуково почистване. Аз преди имах такъв проблем с дюзите, дадох да ги почистят, едната я "прокараха", каквото и да значи това и накрая епруветките бяха равни :yes: Или викаш като се оцапа колата, направо ще я боядисваш :mhihi:

Изолацията е от задна броня на БМВ 1 около ауспуха.
Дюзите и след ултра звук не прескочиха трапа.
Вчера си завърших стойката за маслените радиатори, сега остава да я монтирам на място, но ще изчакам да навържа кабелите първо че по-спокойно без нея.
photo_1(1).JPG

photo_2(1).JPG

photo_3(1).JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook