Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от intention » 19 Ное 2016, 20:52

Здравейте, колеги!
Почти на 100 % съм решил че ще направя подарък на моята с такова "плъхче".
Четох бая насам натам и говорх с колеги от работата които имат такива кученца - so far - so good!
Плюсовете са повече от минусите.
Ходят до тоалетна в малки количества, не лаят много, не пускат хипер количество косми, лесно може да ги нахрани човек и не правят милиони поразии в апартамент.
По-честичко боледували, но все пак... повечко грижи и чести посещения при ветеринари смятам че ще е окей.

Въпросът ми е от къде да го купя?
Ако някои колеги имат такова кученце - моля да споделят от къде са си го купили и каква е релевантната цена според тях.
Срещам цени в доста разтегливи диапазони...
От четене във фейсбук и дог форума попаднах на човек, който стои зад страницата "Йоркширски териер мини", а "личния" профил е Петър Роси:
( https://www.facebook.com/endo68 ) - Ако някой има опит с този човек - нека сподели.
Ако модераторите преценят че това е някакъв вид реклама - да редактират поста.

Всякакво инфо относно избора на малко кученце - какво да гледам и какво да избягвам, какви родители да търся...
Благодаря предварително :)
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от speeder88 » 20 Ное 2016, 9:39

Да се включа по темата макар и с друга порода. От 3 години и половина имаме Западнопланински бял териер, по-голям бял братовчед на Йоркитата е. Купихме го без да избираме родословие и т.н. от зоомагазина в Хит-а в Младост, факт, че си търсехме няколко месеца такова говедо и искахме мъжки, но не сме си го поставяли като фикс идея. Просто една вечер бяхме в района, отидохме, питахме ги, защото ги бяха пробрали да спят и се оказа, че имат в наличност. :) Капарирахме го и лсед няколко дни си го взехме. Та мисълта ми е, че не е задължително да го търсиш с родословие и т.н. Да, някакъв вида застраховка е за нследствени болести, но дори и така пак ще боледува. Нашия келеш е без родословие и не забелязвам никакви аномалии. Единствените проблеми, които имаме са чсито механични :), т.е. причинени от неговата си глупост, обяснявам - при тичане и игра с друго куче си навехна задния крак, при скачане от високо си спука предната лапа. При ядене на боклуци си беше запушил червата с хръщял, при ядене отново на пръст, трева и цветя беше направил някакво възпаление на стомаха. Така че не го мисли толкова с родословието, по-скоро виж кой магазин е оствил доволни клиенти и след като вземеш малкия бандит или сладката принцеса обърни внимание на сервизното обслужване - ваксини, обезпаразитяване и т.н. Хранете го с хубава храна. Моят за цялото си време е сгънал едно единствено свинско ребро и едно кюфте и всеки път като го заведа при ветеринар с проблем и му вземат кръв казват, че няма показатели извън норма.

Не го мисли много!

Отиваш, харесваш, купуваш!

Успех! :yes:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от skoti79 » 20 Ное 2016, 10:58

Взел съм на дъщеря ми, но като цяло аз се грижа за мъника.
Ще карам по ред.
За препоръчване е женско, да знам ,че повечето предлагани са мъжки
Защо женско - по-кротки са, по-малко бели правят, по-малко лаят, не опикават ъглите и стените в дома.
Като минус, повече пишкат от мъжките.
Хранене 1-2 пъти на ден, зависи колко е спало и играло през деня.
Всеки месец или през месец го обезпаразитяваш външно и вътрешно.
За храната се препоръчват- гранулите ,вместо пастети и готвеното.
Разхода месечно за всичко е към 50 лв.
Козината им ,е подходяща за хора с алергии, расте и се подстригва като косата.
За болестите - купиш ли го от развъдник за йорки ( лицензираните в цяла БГ са само 7 ) ,което значи ,че ще е с родословие и гаранция ,че е чистокръвно ,шанса от чести посещения на доктори доста намаля.
Сега някой ще си каже, какви са тия глупости за родословие и чистокръвно , ДА има смисъл и ако можете да си го позволите ,чисто финансово не се чудете !!
Иначе ще бъдете един от онези,които ще задават въпроси по градинките - ама защо на моето муцуната не е такава, защо опашката ми е по-различна, защо моето е толкова голямо, защо на моето козината е такава, защо моето тежи 4-5-6 кг. и т.н. въпроси, които са ми задавали ,като се засичам с други стопани по градинките.
Мога да те свържа с развъдника от където купих моето, ако решиш пиши на ЛС.

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от Hito » 20 Ное 2016, 11:41

Всичко написано от skoti79 е 100% така!!!
Не съм съгласен само за избора на мъжко или женско ;)
Аз имам и мъжко и женско! Мъжкото лае като лудо, но пък е по кротък и послушен :)
Женското не му се чува гласа ,но пък е царица на белите :mrgreen:
Приучават се бързо къде да ходят до тоалетна и не изискват дълги разходки!
При нас месечния разход за тях е около 100-120 лв за двете, като тук не включвам дрехите.
От къде да го вземеш.........задължително от лицензиран развъдник!!!
Има обяви с цени 600-700-800 лв без родословие и неясен произход! Категорично НЕ препоръчвам! Вземеш ли куче без ясен произход е твърде възможно след това да оставиш цената на кучето само,че по 5 по доктори :(
А това са моите калпазани :)
20160423_135607.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от An4oOo » 20 Ное 2016, 11:42

Мини Йоркширски териер няма.. само да кажа.. Тези кучета се развъждат адски трудно поради размера им. Като достигне полова зрялост или определена възраст беше и да кажем женската не е достигнала 2.4кг. ги кастрират, защото евентуална бременност може да убие и нея. Обслужването им е евтино. Не ядат много, не акат много, могат дълго време без разходка - особено зимата. Трябва особено като са малки да се пазят да не се слагат на места, на които немогат да се качат сами попринцип, защото ще се претрепят. Знам за случай в който стопанина си държи кучето в скута, гледайки телевизия на дивана, става без да се усети и кучето пада, чупи си врата и дотам... Алерго-фриендли са поради структурата на козината си.. много наподобява човешката коса. Не сменят козина, а всеки месец се водят на фризьор. Решат се всеки ден, чистят се редовно очи и уши и се къпят всяка седмица. Като характер.. тва са властни и ревностни кучета. Привързват се много. Ако усети, че го пренебрегвате, ще ви прави поразии.

Аз съм един алергичен към кучета индивид и се бях насочил към това куче, като компромис, защото искахме Бийгъл. Но след консултация с алерголог стана ясно, че алергията си е алергия.. а териера щеше да е компромис само и само да имаме куче.. и се отказахме, понеже не ни се рискуваше.

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от Hito » 20 Ное 2016, 12:04

An4oOo написа:........ Не сменят козина, а всеки месец се водят на фризьор. Решат се всеки ден, чистят се редовно очи и уши и се къпят всяка седмица........

1. Да не сменят козина и не пускат косми!
2. НЕ не се водят всеки месец на фризьор! Ако слушате кучешките фризьори те ще ви кажат ,че всяка седмица трябва да ги водите ;)
3. Докато са с бебешката козина е задължително ежедневното разресване! В последствие с правилната козметика (50-60 лв. за комплект стига за 4 месеца при 2 броя йоркита) и разресването може да се разреди през ден!
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от speeder88 » 20 Ное 2016, 13:50

Променям си мнението до някъде за родословието... Одеве отдадох поста си повече на моя пес! Специално за по-комерсиланите породи, демек йоркита, мопсове, джак ръсели и т.н. е по-добре да са с родословие, защото кученцата се раждат като на конвейр и затова по парковете и градинките както каза колегата се виждат сума ти модификации на дадена порода.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3729
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от adovet » 20 Ное 2016, 14:48

[quote="An4oOo"]Мини Йоркширски териер няма.. само да кажа.. Тези кучета се развъждат адски трудно поради размера им. Като достигне полова зрялост или определена възраст беше и да кажем женската не е достигнала 2.4кг. ги кастрират, защото евентуална бременност може да убие и нея.


Няма такова нещо за раждането - пълни глупости. Вчера в клиниката ни се родиха 3 йоркита от майка 2,1кг. Ако и бащата е съобразен с размера на майката нямат абсолютно никакви проблеми при раждането - разбира се хубаво е да се следи от ветеринар. Често срещан проблем при тези породи е хлабина във връзките на коляното.
Последна промяна adovet на 21 Ное 2016, 9:09, променена общо 1 път

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от randity » 20 Ное 2016, 15:27

Задължително с родословие! Не прави грешка, защото както казаха колегите нагоре, после ще плащаш двойно или тройно. Моята си е чистокръвна сладурана, не е претенциозна. Ако и се доходи по нужда, но няма кой да я изведе, си отива в банята на памперса и си върши каквото трябва. Не мирише, не пуска косми.. а бе, най-добре за апартамент е йоркито.

На жената йоркито обаче е нещо страшно. Първо, че има някаква алергия, която никой не може да разбере от какво се проявява. Чеше се постоянно и със страшна злоба. На 20-22 дни я караме на ветеринар, който и бие инжекция и всичко се успива. Но за кратко. Понеже заради въпросните инжекции, няма как да има малки, решихме единодушно да я кастрираме, като ветеринаря каза, че е напълно възможно въпросната алергия да изчезне. Вчера и свалихме конците, и сега до месец очакваме да видим резултат. На свой ред обаче, тя пък е с характер. Ако веднъж е пила от купичката с вода, след това отива, подушва я и докато не и смениш водата, не пие. Като огладнее, започва да се кара, а от там започва великото принасяне на яденета. То не са гранули, пилешко, салами.. само души и кое най-много и хареса, това ще яде. Буди те в 02:00ч., щото вода и се пие и т.н.

А това, че не трябва да го качваш там, където само не може да се качи, не е така. На жената си скача от спалнята, ама да се качи и дума не може да стане :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Мини-Йоркширски териер за подарък - въпроси

Мнение от skoti79 » 20 Ное 2016, 17:01

:D Митак не знаех, че имаш . На снимката в дясно е копие на моята :clap:

Към randity- много често имат алергия към пилешко . Ние също.
Още като стана на 10-12 месеца , спряхме всичко ,което съдържа пилешко и за 1-2 месеца минахме на едни противоалергични гранули, които по принцип се изписват от доктор и ги няма по магазините на свободна продажба , след което минахме на сьомга и нещо си и всичко е ОК вече над 2 г.

За скокове и височини, някой спомена - нямат никви проблеми ,скачат на моменти като джак ръсели като се разиграят :mhihi:

Подстригване и прически - за 12 месеца 3-4 пъти се подстригва,като се поддържа определено прическа.
Къпане всяка седмица, козметиката им е леко скъпичка ,балсами + шампоан .
Рязане на нокти 1 път в месеца.
Дрехите не ги споменавам въобще :lol:
Ако гледате обявите в олх и подобни и цени 400-5-600 лв., по добре си спестете паричките и не ги давайте на вятъра.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kikko

Последни теми
Facebook