Секретен болт

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.09.2018

Секретен болт

Мнение от zarivelizarov » 30 Сеп 2018, 22:46

IMG_9637.jpg
Здравейте,
Купих си F30, но нямам секретния болт, а наближава време да сменям гумите.
Минах през Мcar, но там ми искаха някакви номера на болта, които според тях са описани в книжка, но за съжаление точно тази книжка и тя липсва.
Някой ако случайно разполага с такъв секретен болт и не е много далеч от София, ще съм много благодарен, ако помогне - прикачвам снимка.
Или да ми дадете съвет къде да отида да ги махнат без да съсипем джантите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1941
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: X5

Re: Секретен болт

Мнение от boris » 01 Окт 2018, 12:01

Преди в Мкар имаха комплект от всичките и пробваха наред за да се намери номера, това поне в Пловдив се случваше.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Секретен болт

Мнение от Satanism » 01 Окт 2018, 12:05

Дам, в дилършип.Другият вариант е, избива се средната част, после стругар ти взема мерки и ти прави един чеп, който да набиеш с чук, а от другата страна, опции-бол.Оттам нататък е лесно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Секретен болт

Мнение от mi6obmw » 01 Окт 2018, 13:59

Със сигурност мкар имат комплект с повечето секрети и могат да ти помогнат. Другия вариант е да потърсиш в някой сервиз специален екстрактор. Набива се върху болта и обгръща цялата му глава.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.09.2018

Re: Секретен болт

Мнение от zarivelizarov » 02 Окт 2018, 14:55

Днес отидих пак до Мкар, но този път ме пратиха при някой, който разбира повече и наистина имат някакъв сервизен комплект със секретни болтове. Запазих си час за петък и се надявам да ми свършат работа.
Благодаря Ви за отговорите и информацията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Секретен болт

Мнение от kasho » 02 Окт 2018, 17:20

С риск малко да отклоня темата ама... колко секретни са тия секретни болтове, щом по сервизите имат резервни копия. :conf: За мен това автоматично значи, че и джамбазите ги имат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Секретен болт

Мнение от mopasan » 02 Окт 2018, 17:24

kasho написа:С риск малко да отклоня темата ама... колко секретни са тия секретни болтове, щом по сервизите имат резервни копия. :conf: За мен това автоматично значи, че и джамбазите ги имат.

Е колега ти да не мислиш че има милиарди комбинации на бплтове. ? Най много да са 50тина .
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Секретен болт

Мнение от Satanism » 02 Окт 2018, 17:26

Не е по сервизите, а в официалните представители.Ако са решили да ти свалят джантите, и в колата да спиш, пак ще ти ги свалят.Целта е да ги позабавиш малко...пък ако си късметлия, ще се откажат.
А иначе, специално тея, на БМВ, са малко тъпи и се свалят лесно. Имах един нисан и ми счупиха ключа, а в представителството не намерихме резервен. Болтът беше плътен отгоре и имаше само едно, като улей 1мм, във формата на цвете.Свалял съм ги една седмица....то беше война.

такива:
https://www.ebay.co.uk/itm/Nissan-Genui ... 1755445966

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1941
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: X5

Re: Секретен болт

Мнение от boris » 02 Окт 2018, 17:46

Този от снимката на автора и останалите от този тип с и без водач в средата наистина са ужасно глупави секрети.
Но БМВ предлагат и други видове, точно от типа които си посочил, те вече наистина са упорити за вадене при изгубен секрет, отне ми веднъж айде не седмица, ама два три часа и доста инструмент.

36136792851

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=36_1811

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Секретен болт

Мнение от mopasan » 02 Окт 2018, 18:31

boris написа:Този от снимката на автора и останалите от този тип с и без водач в средата наистина са ужасно глупави секрети.
Но БМВ предлагат и други видове, точно от типа които си посочил, те вече наистина са упорити за вадене при изгубен секрет, отне ми веднъж айде не седмица, ама два три часа и доста инструмент.

36136792851

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=36_1811

Изображение


Toчно този модел са сега на F31-то. Този модел, който колегата - създател на темата е снимал бяха на Е90то. Незнам дали на различните серии слагат различни модели секрети или просто е късмет при мен.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Секретен болт

Мнение от Satanism » 02 Окт 2018, 18:34

Точно такива са ми купили преди 2 дни, че не съм в БГ.Покрай темата се разрових, да видя моите какви ще са и се изненадах приятно. :D
Цената е 120лв, ако някой се интересува.
Сега се чудя, дали да не шибна и още едни, от друга марка...че който краде БМВ джанти, няма да очаква шарка от други марки :D

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1941
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: X5

Re: Секретен болт

Мнение от boris » 02 Окт 2018, 18:50

Има ги в размер и за по-старите серии.



ВНИМАНИЕ :lol:

На F3х размера на болта е M14X1,25

На Е9х,Е46,Е36 е M12X1,5 /36132453959/
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.09.2018

Re: Секретен болт

Мнение от zarivelizarov » 09 Окт 2018, 13:09

Само да добавя, че в М кар днес ми развиха старите, за което и пари не взеха. Доста приятно впечатление ми направиха, защото реално ти спестяват доста мъки и възможност някой да ти прецака джантите. Услуга, за която бих си и платил с удоволствие. А иначе нови секрети там са 72лв, ако някой се интересува

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: Секретен болт

Мнение от Green_Label » 10 Окт 2018, 10:40

72лв за 1 брой?
Преди 7-8 години купувах от Камор за 28лв, щото моя го загубиха тъпите гумаджии в Диана.
Бяха 30тина разновидности на секрета в едно куфарче.
zarivelizarov написа:Само да добавя, че в М кар днес ми развиха старите, за което и пари не взеха. Доста приятно впечатление ми направиха, защото реално ти спестяват доста мъки и възможност някой да ти прецака джантите. Услуга, за която бих си и платил с удоволствие. А иначе нови секрети там са 72лв, ако някой се интересува


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Секретен болт

Мнение от tihomair » 19 Окт 2018, 16:41

Аз преди години взех такива секрети на някаква американска марка и не бяха толкова скъпи.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook