Странна вибрация на 110 км/ч

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.12.2024
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: e60 530xd
Мечтае да кара: g30

Странна вибрация на 110 км/ч

Мнение от Aleksandar.7 » 21 Авг 2025, 0:45

Здравейте, мъчи ме странна вибрация проявяваща се на 110 до 120км/ч, но най-силно се усеща на 110, като не е много силна все още и е пренебрежителна. Усещането е като да е за баланс на гуми, но баланс направих, реглаж направих, нямам криви джанти и пак остана. Всичко по предницата ми е здраво и ново, не са амортисьорите със сигурност, вибрацията се усеща и във волана освен в купето. Преден кардан сменях също наскоро, така че не е от него, остава да е рейка или висящ лагер понеже това само се сещам да не е сменяно. Помагайте, какво може да е? Колата е60 530хд автомат.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 5.02.2013
Местоположение: Белене
Пол: Мъж
Кара: 740XD
Мечтае да кара: M8

Re: Странна вибрация на 110 км/ч

Мнение от xetski » 24 Май 2026, 1:43

Здравей колела . Намери ли решение на проблема понеже аз съм в същото полужение . Разликата е само , че аз съм само на задно . Усещам вибрация в купето и много слабо на волана .

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.04.2018

Re: Странна вибрация на 110 км/ч

Мнение от ieevtimov » 24 Май 2026, 14:26

Торк конвертор също може да вкарва вибрация.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.12.2024
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: e60 530xd
Мечтае да кара: g30

Re: Странна вибрация на 110 км/ч

Мнение от Aleksandar.7 » 12 Юни 2026, 21:23

Оказа се заминал висящ лагер, съответно при каквито и да е обстоятелства кардана се удря в купето и от там ми е идвала вибрацията в купето и тресенето във волана. Като това във волана прекалено много наподобяваше признак за баланс за гуми, крива джанта, крива главина, криви дискове, леле колко неща щях да направя преди да открия случайно за кардана. Съответно виж висящ лагер, гумени карета, кардани, и полуоски/карета на полуоски.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 5.02.2013
Местоположение: Белене
Пол: Мъж
Кара: 740XD
Мечтае да кара: M8

Re: Странна вибрация на 110 км/ч

Мнение от xetski » 15 Юни 2026, 17:41

Здравейте колеги . При мен се оказа разбалансиран кардан след подмяна на висящ лагер . Не се доверявам на механици тук в Франция , но понякога нямам избор . Кардана вече е балансиран и за сега всичко е наред . Благодаря на всички отзовали се . :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Странна вибрация на 110 км/ч

Мнение от h0r4ex » 16 Юни 2026, 11:41

В какво точно се определят вибрацийте ? Понеже имам едно подскачане от задницата ще кажеш имам крива гума/джанта, но ходих при 2-3 гумаджия и всички казват, че всичко е наред по гумите/джантите. Колата е само на задно, автомат.
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 '02 320D
E61 '08 525D

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook