Бойкотиране на компании и услуги
Модератор: Общи модератори
13 мнения
• Страница 1 от 1
- TNT
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 322
- Регистриран на: 30.04.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: 911
Бойкотиране на компании и услуги
Бойкотирате ли компании/продукти/услуги само защото са свързани с дадени лица ?
Аз лично не зареждам на няколко вериги бензиностанции по тази причина. Лукойл, Газпром по една причина и Инса Ойл по една по-дебела причина.
Също спрях да купувам и една марка млечни продукти - Лакрима, поради същата мазна причина. Не мисля да ползвам и новите куриери с пингвина по същата мазна причина. И пак по същата причина, не мисля да купувам и велинградска минерална вода скоро. Преди не пазарувах и в Лафка по същия повод. Аа и в Техномаркет също не пазарувам.
Аз лично не зареждам на няколко вериги бензиностанции по тази причина. Лукойл, Газпром по една причина и Инса Ойл по една по-дебела причина.
Също спрях да купувам и една марка млечни продукти - Лакрима, поради същата мазна причина. Не мисля да ползвам и новите куриери с пингвина по същата мазна причина. И пак по същата причина, не мисля да купувам и велинградска минерална вода скоро. Преди не пазарувах и в Лафка по същия повод. Аа и в Техномаркет също не пазарувам.
Последна промяна TNT на 25 Юни 2026, 9:42, променена общо 1 път
- alekangg
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 70
- Регистриран на: 5.01.2008
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
Re: Бойкотиране на компании и услуги
Разбира се, даже над 50% ги бойкотирам, ама някои са в пълен бан Мадажров, Букинг и т.н.
Последна промяна alekangg на 25 Юни 2026, 9:45, променена общо 1 път
- streetz
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 555
- Регистриран на: 15.03.2010
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: G20
- Мечтае да кара: RS Cosworth
- Детайли за колата: LCI2
B48B20А
Re: Бойкотиране на компании и услуги
Да, от Озон не купувам нищо.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.
Re: Бойкотиране на компании и услуги
бойкотирам тези, които не ме кефят, и спонсорирам тези, които искам да се наложат.
не ползвам новия гълъб, когато имам избор използвам само еконт.
не си купувам най-китайския китаец, когато става въпрос за техника, а залагам на бош/сони примерно, защото искам да влагат в нови разработки.
не купувам гуми, различни от мишлен/конти.
в кауфланд не стъпвам.
не пазарувам в магазини, където не мога да платя с карта.
не ходя при майстори, при които не получавам фактура и история на поддръжката.
пазарувам храни основно във фантастико, защото са българи.
зареждам основно на лукойл, никога на незнайни бензиностанции или малки вериги, свързани с неприятни за мен личности.
месни продукти купувам основно от малки до средни ферми, почти никога от верига.
когато мой приятел/познат предлага услуга, избирам нея, ако ми влиза в критериите, дори да не е на най-добрата цена.
абонат съм на мултиспорт и въпреки това си плащам абонамент към пулс.
вис виталис - дори да не са с най-добри цени предпочитам да пазарувам детски неща от тях.
не ползвам новия гълъб, когато имам избор използвам само еконт.
не си купувам най-китайския китаец, когато става въпрос за техника, а залагам на бош/сони примерно, защото искам да влагат в нови разработки.
не купувам гуми, различни от мишлен/конти.
в кауфланд не стъпвам.
не пазарувам в магазини, където не мога да платя с карта.
не ходя при майстори, при които не получавам фактура и история на поддръжката.
пазарувам храни основно във фантастико, защото са българи.
зареждам основно на лукойл, никога на незнайни бензиностанции или малки вериги, свързани с неприятни за мен личности.
месни продукти купувам основно от малки до средни ферми, почти никога от верига.
когато мой приятел/познат предлага услуга, избирам нея, ако ми влиза в критериите, дори да не е на най-добрата цена.
абонат съм на мултиспорт и въпреки това си плащам абонамент към пулс.
вис виталис - дори да не са с най-добри цени предпочитам да пазарувам детски неща от тях.
- empar
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 347
- Регистриран на: 30.10.2013
- Местоположение: СОФИЯ
- Пол: Мъж
- Кара: 2018 G30 540ix
Re: Бойкотиране на компании и услуги
О, да, имам си локални и глобални, бял и черен списък и то доста дълги. 
- streetz
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 555
- Регистриран на: 15.03.2010
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: G20
- Мечтае да кара: RS Cosworth
- Детайли за колата: LCI2
B48B20А
Re: Бойкотиране на компании и услуги
Да добавя още малко - ЦКБ, Армеец, Бул Инс, Лев Инс, ПИБ, Инвестбанк, Интернешънъл Асет Банк.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.
- TNT
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 322
- Регистриран на: 30.04.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: 911
- bum_bum
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 12080
- Регистриран на: 22.07.2003
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: турбо бмв
Re: Бойкотиране на компании и услуги
Да не купувам храна, която не е храна за мен не е бойкот.
Просто се грижа за себе ди, доколкото мога и гледам да не ям всяко лайно, което някой е решил да пусне на пазара.
По отношение на услугите бойкотирах много стриктно всичко, което не ми харесва, докато не осъзнах, че така вредя само на себе си.
При пълната апатия, която цари навсякъде и тоталната липса на някакво подобие на гражданско общество подобни действия просто губят смисъл.
Просто се грижа за себе ди, доколкото мога и гледам да не ям всяко лайно, което някой е решил да пусне на пазара.
По отношение на услугите бойкотирах много стриктно всичко, което не ми харесва, докато не осъзнах, че така вредя само на себе си.
При пълната апатия, която цари навсякъде и тоталната липса на някакво подобие на гражданско общество подобни действия просто губят смисъл.
- streetz
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 555
- Регистриран на: 15.03.2010
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: G20
- Мечтае да кара: RS Cosworth
- Детайли за колата: LCI2
B48B20А
Re: Бойкотиране на компании и услуги
TNT написа:Няма да е лошо да се пише и причината.
СИК, ТИМ, банки "гнили ябълки" според доклад на бивш посланик на САЩ ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.
- peshehodetz
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 268
- Регистриран на: 15.08.2015
- Местоположение: expedia.com
- Пол: Мъж
- Кара: RX350 awd / E450 all terrain
Re: Бойкотиране на компании и услуги
В София бойкотирам всички различни от yellow таксита. Също така бойкотирам почти всички обекти където не може да се плати с кредитна карта. С кеш плащам само където не приемат карта и ми се налага да платя дадения продукт или услуга. Освен това избягвам такива които се опитват да ми дават акъл какво да купя или да ми казват какво да правя без да съм им искал мнението, нещо много често срещано явление в БГ.
В международен аспект бойкотирам всички заведения продаващи junk food
като макдонълдс, бъргър кинг и други подобни. Също така бойкотирам повечето бюджетни авиолинии, особено европейските такива като райън и уиз. Освен тях обаче бойкотирам и една доста голяма и сериозна европейска такава, която 90те беше дори за известно време най-добрата и доста често летях с тях обаче последните години много често стачкуват и канселират полети.
Бойкотирам всякакви видове Канадско уиски, веднъж пробвах и по отвратителна шитня не бях вкусвал.
Sent from my SM-A546E using Tapatalk
В международен аспект бойкотирам всички заведения продаващи junk food
като макдонълдс, бъргър кинг и други подобни. Също така бойкотирам повечето бюджетни авиолинии, особено европейските такива като райън и уиз. Освен тях обаче бойкотирам и една доста голяма и сериозна европейска такава, която 90те беше дори за известно време най-добрата и доста често летях с тях обаче последните години много често стачкуват и канселират полети.
Бойкотирам всякакви видове Канадско уиски, веднъж пробвах и по отвратителна шитня не бях вкусвал.
Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking
- dhtj
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 149
- Регистриран на: 22.01.2010
- Пол: Мъж
- Кара: E90 330d Individual, CBR1000RR
- Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...
Re: Бойкотиране на компании и услуги
streetz написа:Да добавя още малко - ЦКБ, Армеец, Бул Инс, Лев Инс, ПИБ, Инвестбанк, Интернешънъл Асет Банк.
streetz написа:СИК, ТИМ, банки "гнили ябълки" според доклад на бивш посланик на САЩ ...
изобщо има ли български застрахователи без мутренски корени?
- Don_Diego
- ентусиаст
-
- Мнения: 847
- Регистриран на: 26.04.2009
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: E39, D3 W12, E89, U11, G09, G70
Re: Бойкотиране на компании и услуги
Бойкотирам по-скоро заведения, магазини и молове, но главно заради обслужване и цени, не защото са свързани с някое лице. Едно, че само аз да бойкоритам - файда никаква, друго че вече до такава степен са се разраснали тези, че са много малко нещата където нямат пръст.
Раджана бийч е едно такова място...изгониха ме от ресторанта на плажа защото плувките ми били още мокри и ще им съсипя стола от ратан
Магазини...големите вериги почти на 100% съм ги отсвирил. Единствено в Билла и Лидл за конкретни 3-4 продукта (в Кауфланд не стъпвам освен да им ползвам тоалетната като минавам покрай някой и има зор
),. Всичко останало купувам от други места.: месо от месарница, яйца от яйчарница, битова химия, дрехи и обувки - онлайн.
В мол не стъпвам освен ако не е за някоя книжарница или кино (интересно, че са по-добре заредени от другите обекти на веригите
)
Раджана бийч е едно такова място...изгониха ме от ресторанта на плажа защото плувките ми били още мокри и ще им съсипя стола от ратан
Магазини...големите вериги почти на 100% съм ги отсвирил. Единствено в Билла и Лидл за конкретни 3-4 продукта (в Кауфланд не стъпвам освен да им ползвам тоалетната като минавам покрай някой и има зор
В мол не стъпвам освен ако не е за някоя книжарница или кино (интересно, че са по-добре заредени от другите обекти на веригите
)- Kroki
- Дон Кроки
-
- Мнения: 4563
- Регистриран на: 14.01.2009
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: и се усмихва :)
- Мечтае да кара: със сина ми :)
- Детайли за колата: С всички възможни екстри.
Re: Бойкотиране на компании и услуги
По-скоро услуги, места и ХОРА, които не са се държали ок към мен.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance
drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки неКакто аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите
13 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

